Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól számítottam ki a sűrűséget?

Jól számítottam ki a sűrűséget?

Figyelt kérdés

Kémiából ezt a feladatot kaptuk: Határozd meg a 16,0 m/m%-os 3.25 mol/dm3 koncentrációjú HNO3 oldat tömegkoncentrációját és sűrűséget!


Az adatok alapján sűrűség=m/V képlettel azt kaptam eredményként, hogy 1282,05 g/dm3. Jól számoltam ki?



2019. febr. 9. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem egy picivel másabb adat jött ki (1279,7 g/dm3) de ez csak azért van mert máshogy kerekítettem mint te számolás közben. Én még annyit megtennék, hogy átváltom g/cm3-be mert sűrűséget ritkán szoktunk köbdecivel jellemezni, és kerekíteném 2 tizedes jegyre mert a sűrűséget nem lehet ennyire pontosan mérni, de ha 1,28-at vagy esetleg 1,282 g/cm3-t írsz az teljesen jó.
2019. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2019. febr. 9. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!