Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

A főiskolásoknak a neptunk kódja 6 karakteres.36 betű és 10 szám felhasználásával. Hány kód van amelyben van legalább 1 x?

Én ugy gondoltam hogy 46^6-45^6

Teht összes esetből kivontam azt amikor nincs x. Nem tudom ez jó e így.

Keress kérdéseket hasonló témában: kombinatorika

febr. 11. 13:37  Privát üzenet  

A válaszok
Teljesen jó.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont febr. 11. 14:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm!

# 2/3Időpont febr. 11. 14:51 Privát üzenet

Mármint a megoldás, ami teljesen jó. A Neptun-kód viszont csak 26-féle betűt és 10-féle számjegyet használ, tehát ténylegesen összesen 36-féle karaktert. Így valós Neptun-kódok

36^6 – 35^6

félék lehetnek, ha legalább 1 X-et tartalmaznak.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont febr. 11. 14:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Archívum helyesírás rövid vagy hosszú i betű?
Hogy írom le betűvel azt, hogy 230000?
A 7. es fizikában a fajhőnél a képletben mit jelent a HÁROMSZÖG és egy T betű egyben? Azt tudom h valamilyen változás de azt nem hogy milyen
18 karakteres betű szám betű szám.. Formájú jelszó az mennyire biztonságos? (a betűk számok különbözőek, mind kisbetű)
Népzenénket, táncainkat, ízletes ételeinket. Ismerik? Mi lehet az a megfejtés 11 karakteres és az ötödik karakter az a "G" betű.
A párom feltöri a facebookomat, csak a leveleimet olvassa el, mit lehet ez ellen tenni? Ha megváltoztatom a jelszavam 1-2 óra múlva újból feltöreti a haverjával.7 karakteres...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!