Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy balkezes ember tud írni...

Egy balkezes ember tud írni töltőtollal, vagy mindenképpen szétkeni a tintát?

Figyelt kérdés
A házim egy része kitalálni ezt, ezért most kipróbáltam. Én jobbkezes vagyok, most megpróbáltam balkézzel, de én nem tudok úgy írni töltőtollal, hogy ne kenjem szét.
2019. febr. 14. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Én balkezes vagyok és maszatolás nélkül tudok töltőtollal írni. A kéztartáson múlik.

Ha Te jobbkezes vagy és írsz, figyeld meg, hogy a toll hegyétől kb. 1-2 cm távolságra vannak az ujjaid.

Ez igaz bal kézre is.

2019. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én még jobbkezesként is képes vagyok elmaszatolni a tintát. A töltőtollak általában víz alapú tintát használnak, ezért sokáig tart mire megszárad.
2019. febr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én balkezes vagyok, 3 éve használok töltőtollat eddig 7darab töltőtollam volt és egyszer sem maszatoltam össze a kezem, csak töltésnél. Most egy Lamy Al-Star-t használok minden napi íráshoz már egy fél éve es egyáltalán nem maszatol es gyönyörűen ír, teljes szívemből tudom ajánlani.
2020. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A válaszok alapján úgy tűnik, valóban a kéztartáson múlik leginkább és nem azon, hogy milyen kezes vagy. Habár én azt gondolom, hogy egy balkezes talán nagyobb eséllyel fogja elmaszatolni...

Én személy szerint bal kezes vagyok és olyan béna a kéztartásom írás közben, hogy még a zselés tollat is szétmaszatolom, nemhogy a töltőtollat; így csak golyóstollal tudok anélkül írni, hogy maszatoljak.

2022. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!