Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy csomó ember, többek...

Egy csomó ember, többek között Buli-buli ﹰDorina miért a jobb kezükön hordják az órájukat? Bővebben lent! 21/F

Figyelt kérdés
Rengeteg embert látok, hogy a jobb kezükön hordják az órájukat. És az hülyeség, hogy azért, mert bal kezesek. Nekem is van rengeteg bal kezes ismerősöm és egyik sem a jobb kezén hordja az óráját. Mindegyik a balon. De akkor aki a jobbon az miért ott? Pl Buli-Buli Dorina miért a jobb kezén hordja az óráját? (Az összes klipjében, képén, videóján és az interjúi alatt is a jobb kezén van az órába. És például az összes magyar navigátor csaj a magyar Rallyban miért a jobbon? Főleg olyanok válaszát várnám, akik a jobb kezükön hordják az órájukat, tőlük szeretném megtudni, hogy ők miért a jobb kezükön hordják az órájukat. Mert én szerintem az óra a bal kézre való és a legtöbb ember ott is hordja.

2018. nov. 22. 07:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%

Mert nem mindenki úyg csinálja, ahogy "szerinted" kellene.

Nekem pl azért jobb így, mert egyszerüen arit csinálok, látom az órát, nem kell a nem használatos kezemet nézni.

De sok mindenkinek így kényelemesebb


De az érdekelne, mivel indokolnád azt, hogy "az óra a bal kézre való", azon kívül, hogy ez a te véleményed?

2018. nov. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
1-es! Azért, mert a legtöbb ember a bal kezén hordja az óráját. Korod? Nemed?
2018. nov. 22. 08:10
 3/31 A kérdező kommentje:

[link]


1-es és minden más válaszolónak is üzenném ezt a cikket, hogy az órákat a mai balig bal kezes viselésre tervezik és gyártják!!!

2018. nov. 22. 08:16
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Én bal kézzel írok, így evidens ,hogy át kell tenni jobb kézre az órát,mert miközben írok kopog a padon ,ha a balon van az óra...

Rám is szóltak anno,hogy de hááát balon kell hordani. Ok de én bal kezes vagyok és még rengeteg másik ember a földön így mi a jobb kezünkön fogjuk horani az órát.

2018. nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a bal kezemen karkötők vannak, olyanok amiket nem szoktam levenni, így még egy órát melléjük tenni már elég kényelmetlen lenne.

Bár ritkán hordok órát, de ha igen akkor a jobb kezemen mert az úgymond "üres" és kényelmesebben elfér rajta.

2018. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Metionin ***** válasza:
60%
Én a jobbon hordtam amíg hordtam, kétkezes vagyok, vízszintes felületre jobb, függőlegesre bal kézzel írok. A jobb kezem erősebb (bal csuklóm el volt törve), ezért azzal kapaszkodok a járműveken, a balban általában a cuccaimat viszem, így ha meg akarom nézni az órát, evidens hogy a szabad kezemre teszem, nem a cuccokkal együtt emelgetem az amúgy is gyenge balt. Ha a kabátot kell vinni, az is a bal karomon van, ergo ott sokszor takarják a cuccok, macerásabb megnézni. A másik meg hogy az óra nem egyik vagy másik kézre való, hanem mindenki ott hordja ahol neki jó és kényelmes. Én a mostanit a nyakamban hordom pedig zsebóra, és akkor mi van?
2018. nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%
Én pedig úgy tudom, hogy ez egyfajta szokás (vagy leglábbis az volt korábban), hogy a férfiak a bal kezükön, a nők pedig a jobb kezünkön hordják az órát, én így tanultam/hallottam.
2018. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%
Az 1. vagyok, 60/N - ennek nem tudom, mi köze van a kérdéshez vagy a válaszomhoz - , nekem így kényelmes, bal kézen nem.
2018. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
76%
Balkezes vagyok, jobbon hordom. Miért? Mert így alakult.
2018. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig úgy tudtam, hogy a nem domináns kézre való az óra alapból..
2018. nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!