Két szám összege 2250. Az egyiknek a 12%-a egyenlő a másiknak a 18%-ával. Melyik ez a két szám?


2019. febr. 20. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:

X+y=2250

0,12x=0,18y


X=2250-y

Behelyettesítve:


0,18y = 0,12×2250-0,12y

0,18y = 270-0,12y

0,3y = 270

Y= 900


2250-900=1350

X= 1350

2019. febr. 20. 18:32