Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy mondom azt németül h sok...

Hogy mondom azt németül h sok érdekes adatot mevtudtam? Ich habe viele interessante (n) Angaben erfahren. De interessante vagy interessanten?

Figyelt kérdés

#német #nyelvtan #prezentáció #mellék év ragozas #dsd vizsga.
2019. márc. 9. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


interessante

2019. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%

Én (anyanyelvűként) “Ich habe viele interessante Daten/Angaben gefundent” -nek mondanám.

Az erfahren az inkább tapasztalnit jelent, vagyis adatot nem tapasztalsz, hanem inkább találsz. (Kutatómunka eredményeképpen)

Remélem tudtam segíteni :)

2019. márc. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat én is így gondoltam! :)
2019. márc. 10. 00:35
 4/11 A kérdező kommentje:
Es van olyan h megtud?
2019. márc. 11. 18:56
 5/11 A kérdező kommentje:
Herausfinden?
2019. márc. 11. 19:07
 6/11 Rick Mave ***** válasza:

megtudni = erfahren, in Erfahrung bringen, mitbekommen, herausbekommen, vernehmen (ez utóbbi köznapi nyelvben ritka) -– de vigyázat, ezek nem szabadon csereberélhetőek, a szövegkörnyezet dönti el, hogy éppen melyik a jó!


herausfinden = kideríteni


Az eredeti kérdésedre egyébként nem lehet egyetlen tuti megoldást adni. Hogy a fentiekből melyik a jó, az több mindentől függ: véletlenül rábukkanva vagy meghallva, tudatos kereséssel, kutakodással tudtál meg adatokat, te magad jutottál ezekhez, vagy mások adták meg/át neked ezeket, stb. Még az is elképzelhető, hogy a szövegkörnyezetből eredően egy olyan ige a "befutó", ami egyébként nem jelenti azt, hogy megtudni (pl.: Ich habe viele interessante Daten bekommen).

2019. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kérdőívben ezeket a válaszokat adtak és így tudtam meg. Szóval lehet h kaptam de már mindegy. Prezihez kell és sztem erfahren vagy finden lesz aztán cső
2019. márc. 11. 21:26
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat
2019. márc. 14. 22:14
 9/11 anonim ***** válasza:

habe viele interessante Angaben


herausgefunden -

2019. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vagy


"Ich bin auf viel interessante Angaben

gestoßen' -

2019. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!