Valaki ezt levezetné nekem? Egy értékesítési szövetkezet gazdái 650 hektáron vetettek gabonaféléket. Ez a tulajdonukban lévő összes földterület 40%-a. Összesen hány hektár földje van a szövetkezet gazdáinak? Nagyon megköszönném 🙏


2019. márc. 11. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

40% = 650 hektár

10% = 650:4=162,5 hektár

100% = 162,5*10=1625 hektár földjük van a gazdáknak

2019. márc. 11. 16:03
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😭😍😍
2019. márc. 11. 16:06
 3/4 anonim ***** válasza:

de egyszerűbben:a nettót osztod a %-al=bruttó (bruttó*%=nettó)


650 : 0,4= 1625

2019. márc. 11. 16:20
 4/4 anonim ***** válasza:
1625*0,4=650
2019. márc. 11. 16:21