Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Áramerősség kiszámítása?

Áramerősség kiszámítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Itt látható egy feladat, amiben ki kéne számolni I1,I2,I3-at. Sajnos középiskolában nem volt fizikám, így nem tudom, hogyan kell a Kirchoff törvényeket alkalmazni.

[link]

Örülnék, ha valaki leírná a számolás menetét is. Köszönöm!



2019. márc. 11. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát... a képen nincs odaírva, hogy a Kirchoff törvényeket kell alkalmazni.

Látod, ennyit máris tudsz, hogy azokkal meg lehet oldani.

Szerintem olvasd el, mik is azok, látatlanban lefogadom, hogy összesen hat sor. Hat megérthető sor.

És aztán az, hogy egy törvényt hogyan alkalmazol.. Hát, ezt meg gyakorolni kell, hiszen az egész élet erről szól, hogy megtanulsz egy szabályt (legyen az KRESZ, udvariasság/illem, katasztrófavédelem), és neked a saját helyzetedre kell azt alkalmazni.


Azt persze nagyon értem én, hogy ha textiltervező szakra jársz, nem érdekel Kirchoff - de minek is kapna textiltervező ilyen feladatot? Ha meg pofilba vág, akkor már csak egy szégyen nem tudni, nem?

Aztán, ha leírtad ide az egyenleteket a képre vonatkoztatva, két perc alatt ellenőrzi valaki innen.

2019. márc. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

I1=I2+I3 ennyit segítek, ez az egyik Kirchoff törvény.


Még kettőt kell találnod, hisz 3 ismeretlened van.

2019. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez egy programozási feladat része, és majd jövő félévben lesz áramkörös tárgyam, ergo ezt még nem kéne tudni, csak a programozós tárgynál elvárják. Hozzá se tudok kezdeni a felírásához...:(
2019. márc. 12. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!