Egy négyzet oldala négyszer akkora, mint egy másiké. Mennyi az oldaluk arány?

Elakadtam ennél a feladatnál, szeretnék segitséget kérni! Köszönöm

2019. márc. 17. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos, így szól a kérdés?
2019. márc. 17. 18:58
 2/5 A kérdező kommentje:
Hányszor akkora a négyzet kerülete és terület?* Elnézést!
2019. márc. 17. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a kisebbik négyzet oldala 1 lenne, akkor meg tudnád oldani? (((Ha sikerül, akkor próbáld meg mondjuk úgy is, hogy a kisebbik oldala éppen π.)))
2019. márc. 17. 19:09
 4/5 A kérdező kommentje:

T'/T=4/1 =4 ez szigma a másodikon

és akkor kerület 2 ?

2019. márc. 17. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy négyzet oldala négyszer akkora, mint egy másiké:

b = 4 * a


Az első négyzet kerülete és területe:

K1 = 4 * a

T1 = a * a


A másik négyzet kerülete és területe:

K2 = 4 * b = 4 * (4 * a) = 4 * K1

T2 = 4 * a * 4 * a = 16 * a * a = 16 * T1


Tehát a kerület 4-szeres, a terület 16-szoros lesz.

2019. márc. 17. 19:20