Egy kétjegyű szám első jegye a második jegy háromszorosa. Ha a számjegyeket felcseréljük 36-tal kissebb számot kapunk. Melyik ez a kétjegyű szám?


Nem emlékszem hogy kell kiszámolni.

Azt tudom hogy még általánosban, felírtunk két betűt,és az alatt táblázatszerűen oldottuk meg.



2019. márc. 18. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a 2. jegy x

Ekkor az eredeti szám: 10*3x+x

A felcserélt szám: 10x+3x

Ezeknek a különbsége kell 36-nak lenni:

30x+x-(10x+3x)=36


Talán még egyszerűbb megoldás, ha kipróbálod az összes lehetőséget:

31-13=?

62-26=?

93-39=?

2019. márc. 18. 11:55