(log2 x- 3) * (log2 x^2 + 6) = 0

Kijött két megoldás, 8 és 1/8. Amik az érettségi megoldókulcs szerint jók is. viszont az 1/8-ot nem tudom visszahelyettesíteni, tehát nem jön ki az ellenőrzés. Tudna nekem ebben valaki segíteni?



2019. márc. 18. 19:02
 1/1 anonim ***** válasza:

log2(x^2)=2*log2(x)

2*log2(1/8)=2*(-3)=-6

Tehát a második tag 0, ezért az egész szorzat is 0.

2019. márc. 18. 19:07