Általános iskola negyedik osztály matematika házi. Tudnátok segíteni?


Húgomnak lenne szüksége egy kis segítségre :D


A feladat:

"A Bűvös Kertben bűvös fák nőnek. Minden bűvös fán vagy 6 körte és 3 alma vagy 8 körte és 4 alma van. A kertben összesen 25 alma van. Hány körte van a kertben?


A. 35

B. 40

C. 45

D. 50

E. 56"


A feladathoz egy ábra tartozik, amelyek csak a 2 fajta fát ábrázolják, a rajtuk lévő gyümölcsökkel.


Azt is leírhatnátok, hogy az eredményt hogyan kaptátok meg.

Köszönöm a válaszokat. Megy a zöld :D



2019. márc. 18. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

7 db 3 almás és egy db 4 almás fa van.

Negyedikes feladat, simán próbálgatással kell kiszámolni. :)

2019. márc. 18. 19:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja a körtét: 7*6+8*1=50, tehát D.
2019. márc. 18. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Vagy pl. 4 db 4 almás és 3 db 3 almás fa.


Végig kell próbálni a lehetőségeket, és megkeresni, hogy melyikhez mennyi körte tartozik.

2019. márc. 18. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
de mivel minden fán fele annyi alma van, mint körte, ezért mindig 50 körte tartozik 25 almához.
2019. márc. 18. 19:39
 5/5 anonim ***** válasza:

D a megoldás. Nem tudom elmagyarázni, hogyan jöttem rá, ebben a korban mindig fél perc alatt kitotóztam a megoldást mig mások fél órát töltöttek egy logikus megoldás keresésével, és a tanáraim mindig mondták, hogy nem igy kéne megoldani, még akkor is ha csak én oldottam meg....


Szóval ki kell totózni egy olyan kombinációt ahol a 25 alma 3 és 4 fős csoportokban van. Magyarul meg kell találni, hogy hány ilyen meg olyan fa van, ahhoz hogy ki jöjjön a 25 a végén.

8 körte 4 alma - 4 fa

6 körte 3 alma - 3 fa


4*4+3*3=16+9=25


és utána csak összeszorzod a körtéket

8*4+6*3=32+18=50

2019. márc. 18. 19:42