Tudnátok segíteni kémia leckében? Írjuk fel az alábbi, vizes oldatban lejátszódó reakció sztöchiometriai és ionegyenletét!

bárium-klorid-oldat + ezüst-nitrát-oldat=?
2019. márc. 19. 15:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Sztöchiometriai: BaCl2 + 2 AgNO3 = Ba(NO3)2 + 2 AgCl

Ion: 2 Cl-(aq) + 2 Ag+(aq) = 2 AgCl (sz)


*az AgCl-t alá kell húzni, mivel csapadék (fehér színű), illetve az ionegyenletben a ketteseket nem muszáj kiírni

2019. márc. 19. 15:28