Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kicsit zavaros a c++ ban mi...

Kicsit zavaros a c++ ban mi miért van? Elmagyarázzátok? (struktura) kód lenn.

Figyelt kérdés

Maga a kód hosszabb,de inkább csak arra reflektálnék ami nem érthető számomra:


struct tanulo {

string vezeteknev;

string keresztnev; }


hallgato bekeres() {

int i = 0;

hallgato ujhallgato;

cout << " Vezetekneved: \n";

cin >> ujhallgato.vezeteknev;

cout << "Keresztneved: \n";

return ujhallgato;


Eddig azt hiszem megértettem hogy van egy struktúrám,annak két tipusa, majd írok egy bekérés függvényt a strukturához,definiálva egy mezőt hozzá ujhallgato néven.


a belépési pont lesz számomra kérdéses,mert csak igy fogadható el:

int main() {

hallgato ujhallgato;

ujhallgato = bekeres(); #hogy lefusson az elöbb taglalt függvény


tulajdonképp ha van egy ujhallgato tipusunk, miért csak igy tud ugrani a függvényre, mi a logikája? hiszen már egy ujhallgatot kreáltunk, de annak mégsem függvénynevet adtunk. még egy hallgato bekeres(ujhallgato)-nak is több értelmét,logikáját látom minthogy egy random strukturához tartozo adatot egyenlővé teszek a függvény nevével.


Nem tudom mennyire érthető,vagy rossz a fogalmazás,igazából csak az nem világos,mi miért jön így, és nem igen látom át a logikus felépitését.



2019. márc. 25. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt a hallgato definíciója (mi az egyáltalán? egy osztály, egy struktúra, kutyafüle, ...?), a tanulo struktúra pedig sehol nincs használva a beidézett kódrészletben. Így nem csoda, hogy nem érted. :)
2019. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jogos, próbáltam kivenni az egész kódot, a struct tanulo az igazából struct hallgató lenne, ha így érthetőbb. :)
2019. márc. 25. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Közben csináltam egy mini kis magyarázatot. Feltételezem, hogy valami hasonló akart lenni az általad bemásolt kód:


https://pastebin[pont]com/AWujdMSY


("[pont]" helyett "." van, csak nem engedi beküldeni, ha úgy írom)


Azt nem garantálom, hogy hibátlan a kód, de nem is ez a lényeg. Ha az utolsó sorokra tudsz választ adni, akkor elvileg érted a dolgot.

2019. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!