Az “e” és “f” egyenesek merőlegesek egymásra, “e” iránytangense másfél. Számítsuk ki az “f” egyenes iránytangensét és irányszögét. Hogyan lehetne megoldani?

Sziasztok! Tudnátok segíteni a házifeladatomban ? Nemtudok rájönni hogy hogyan is kelene . A válaszokat előre köszönöm!

2019. márc. 27. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az iránytangens megegyezik a meredekséggel.

Azt tudjuk, hogy ha két egyenes merőleges egymásra, akkor meredekségeik szorzata -1 (leszámítva azt az esetet, amikor az egyenesek párhuzamsak a koordináta-rendszer tengelyeivel). Ez azt jelenti, hogy az f egyenes meredeksége -1/1,5, mivel 1,5*(-1/1,5)=-1 így jön ki. A fentiek fényében ez egyben az f egyenes iránytangense is. Az irányszöghöz csak meg kell oldani a


tg(Ł) = -1/1,5


egyenletet, ahol Ł a keresett irányszög, ami 0° és 180° között van.

2019. márc. 27. 16:34
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2019. márc. 27. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt:

[link]

Meglátod, hogyan is kellene. Érthető?

2019. márc. 27. 17:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez sokat segítet ! 😊
2019. márc. 27. 17:16
 5/5 Tom Benko ***** válasza:

m=tgα


Két egyenes merőleges egymásra, ha m*m'=-1

2019. márc. 28. 11:53