Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek egyenesek egyenlete és...

Matek egyenesek egyenlete és normálvektor képzés?

Figyelt kérdés

A k kör egyenlete: x^2+y^2-4x+10y-23=0

a) Számítsa ki a k kör és az y = 1,5x + 5 egyenletű f egyenes közös pontjainak

koordinátáit! --> ezt megcsináltam, jól kijött

Amit nem tudok:

Egy k’ kör középpontja a C(2;−5) pont, és ez a kör érinti a 3x − 2y − 3 = 0 egyenletű e egyenest.

b) Számítsa ki az érintési pont koordinátáit, és írja fel a k’ kör egyenletét!

c) Igazolja, hogy a k’ körnek a középpontjából való kétszeres nagyítottja a k kör!


a b) feladatnál azt nem értem, hogy ugye ábrázolom koordináta-rendszerben ezt az e egyenest, megrajzolom a k' kört és lesz egy metszéspont, amit én E-nek neveztem el és annak kellenek a koordinátái. A C középpontból merőlegest állítok erre az e egyenesre és így kell a c egyenes egyenlete. És itt jön a lényeg: pontja ugye a C (2;-5) és normálvektora? Mert az érettségi megoldásban n(2;3)-at írnak, viszont nem hogy mivel merőleges egymásra akét egyenes, ezért nem kell cserevált, hiszen a c egyenesnek is (mint az e egyenesnek) 3;-2 lesz a normálvektora?

Valaki tudna segíteni elmagyarázni, hogy ezek hogy működnek?



2019. márc. 18. 08:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Az egyenes és a kör érintési pontját legegyszerűbben úgy lehet megoldani, hogy az egyenlet-rendszert a diszkrimináns=0 feltétel mellett oldod meg.
2019. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!