Hogyan kell alapterületet kiszámítani? Pl. 1. a házépítéshez oltott meszet tárolnak egy gödörben. A mész tömege 5000kg nyomása pedig 2000Pa. Mekkora a meszesgödör alapterülete?


2019. ápr. 2. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

p = F / A, tehát A = F / p

A nyomóerő a mész súlya. Ezt úgy kapod meg (a bolygónkon), ha a tömeget beszorzod 10-zel.

2019. ápr. 2. 17:53
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. ápr. 2. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:

úgy, hogy


akkor, ha


nem illik keverni ;)

2019. ápr. 2. 18:37