Matematikai hozzárendelés?


Egy hozzárendelésben szeretnék segítséget kérni, sokat gondolkodtam rajta, de nem találtam meg a szabályt.

A 0-hoz a 0 rendeli

Az 1-hez az 1 rendeli

A 2-höz az 1 rendeli

A 3-hoz a 2 rendeli

A 4-hez a 2 rendeli

Az 5-höz a 3 rendeli

Köszönönöm ha valaki időt szán a kérdésemre!



2019. ápr. 3. 18:57
 1/10 dq ***** válasza:
x/2 felső egészrész?
2019. ápr. 3. 19:11
 2/10 anonim ***** válasza:

x⁵/15 – 5x⁴/6 + 11x³/3 – 20x²/3 + 143x/30?

[link]

[link]

2019. ápr. 3. 19:20
 3/10 dq ***** válasza:
Hány darab 1x2-es dominóval kell lefedni x darab egymás melletti négyzetet
2019. ápr. 3. 19:41
 4/10 dq ***** válasza:
*dominó kell
2019. ápr. 3. 19:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Legalább hány darab faktoriálisszámot kell összeadni, hogy n-et kapjuk?

0 az üres összeg, tehát 0-t.

1 = 1! --> 1 db,

2 = 2! --> 1 db,

3 = 2! + 1! --> 2 db (ugye 1-ből tényleg nem lehetne, kell legalább 2),

4 = 2! + 2! --> 2 db,

5 = 2! + 2! + 1! --> 3 db (2 az kevés),

6 = 3! --> 1 db,

7 = 3! + 1! --> 2 db,

2019. ápr. 3. 20:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy butaságot mondok, nekem sosem mentek az ilyen feladatok, de mi van akkor, ha hozzáadunk a számhoz 4-et, és megszámoljuk az így kapott számnál kisebb pozitív összetett számokat?

Például 5 + 4 = 9, és az ennél kisebb összetett számok a 4, 6 és 8, amik pont 3-an vannak. Vagy pedig 2 + 4 = 6, de a hatnál csak a 4 kisebb és összetett. Ez lehet, hogy jó?

2019. ápr. 3. 20:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mihez kell ez. Ha esetleg programozáshoz, akkor célszerű 1-től 5-ig a számokat egy vektorba rakni. A vektort pedig egy alkalmas másodfokú tenzorral transzformálhatjuk. A képvektor mivel ismert, így a tenzor mátrixának az elemeit nem nehéz kitalálni...
2019. ápr. 3. 20:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Adjunk a számhoz 10-et, vegyük a számjegyeinek az átlagát, majd annak az egész részét!

0: 0 + 10 = 10, (1 + 0)/2 = 0,5, 0.

1: 1 + 10 = 11, (1 + 1)/2 = 1, 1.

2: 2 + 10 = 12, (1 + 2)/2 = 1,5, 1.

3: 3 + 10 = 13, (1 + 3)/2 = 2, 2.

4: 4 + 10 = 14, (1 + 4)/2 = 2,5, 2.

5: 5 + 10 = 15, (1 + 5)/2 = 3, 3.

6: 6 + 10 = 16, (1 + 6)/2 = 3,5, 3.

...

40976: 40976 + 10 = 40986, (4 + 0 + 9 + 8 + 6)/5 = 5,4, 5.

2019. ápr. 3. 23:10
 9/10 anonim ***** válasza:

a(0) = 0, ès a(n) = 1 + a(n - d(n)), ahol d(n) az n osztóinak a száma. Azaz mindig nézzük meg a sorozat annyival korábbi elemét, ahány osztója van a sorszámának, ès legyen az enél eggyel nagyobb szám az új elem értéke.

a(0) = 0, definíció szerint;

1-nek 1 osztója van, a(1-1) = 0, +1: a(1) = 1;

2-nek 2 osztója van, a(2-2) = 0, +1: a(2) = 1;

3-nak 2 osztója vab, a(3-2) = 1, +1: a(3) = 2;

4-nek 3 osztója van, a(4-3) = 1, +1: a(4) = 2;

5-nek 2 osztója van, a(5-2) = 2, +1: a(5) = 3

Stb. Stb.

2019. ápr. 4. 10:26
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szabály szerintem, hogy a számot elosztjuk 2-vel, majd 1-re kerekítünk.

Még egyszer köszönöm.

2019. ápr. 4. 18:39