Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Fizika kérdés. Tudnátok segíteni? Egy 12 V-os áramforrásra párhuzamosan kapcsolunk egy 200 Ohm és egy 300 Ohm ellenállású fogyasztót

. Számítsuk ki a. Az eredő ellenállást b. a főág áramerősségét, c. Az egyes fogyasztók áramerősségét, d. A fogyasztók és az áramforrás teljesítményét. Azt tudom, hogy párhuzamos kapcsolás esetén a feszültség megegyezik, az áramerősség összeadódik. Párhuzamos eredő ellenállást 1/Re=1/R1+1/R2. De sehogy nem jön ki, valamit nagyon elszámolok. Köszönöm.

ápr. 3. 21:55  Privát üzenet  

A válaszok
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

I1 = U/R1 = 12 V / 200 Ω = 0,06 A

I2 = U/R2 = 12 V / 300 Ω = 0,04 A

I = I1 + I2 = 0,1 A

R = U / I = 12 V / 0,1 A = 120 Ω

P1 = U * I1 = 12 V * 0,06 A = 0,72 W

P2 = U * I2 = 12 V * 0,04 A = 0,48 W

P = P1 + P2 = 1,2 W

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont ápr. 3. 22:09 Privát üzenet

[link]

Kicsit rendezetlen az eredő számítás, de ott van.

Az összes többit gondolom tudod számolni...

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont ápr. 3. 22:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Na, annyira koncentráltam, hogy a-b-c-d sorrendben menjek, hogy az eszembe sem jutott, hogy külön-külön kiszámolva is megkaphatom az eredményt.

2-es. Eddig jutottam én is. 5/600. De arra az én számológépem 8,33 tízamínuszharmadikont ír. És emiatt zavarodtam meg teljesen. De most így belegondolva, ha 1/Re van bal oldalt, másik oldalon meg 5/600. Akkor a 600-at viszem át szorzóban, aztán 5-el leosztok. Így már valóban kijön.

Fáradt vagyok, de köszönöm a fejtágítást.

Szép estét mindenkinek!!

# 3/3Időpont ápr. 3. 22:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fémhuzalból zárt négyzetet készítettünk, és az ábra szerint az A és B pontjaiban egy-egy vezetéket forrasztottunk hozzá. Ezeket áramforrásra kapcsolva bennük 3,6 A erősségű áram...
Valaki aki jó fizikából segítsen. Párhuzamosan kapcsolunk az áramforrásra egy zsebizzót és egy skálaizzót, a zsebbizzó kivezetései közt mérhető feszültség 4V!?
Fizika Egy 2 V áramforrásra párhuzamosan kapcsolunk egy 20 Ω és 5 Ω ellenállású?
S. O. S! Fizika! Az 50 ohm és a 200 ohm ellenállású fogyasztókat párhuzamosan kapcsolták a 13,5 V feszültségű áramforrásra?
Párhuzamosan kapcsolunk az áramforrásra egy zsebizzót és egy skálaizzót. A zsebizzó kivezetései között mért feszültség 4V. Mekkora feszültség mérhető a skálaizzók kivezetései...
Párhuzamosan kapcsolunk 220V feszültségű áramforrásra 100ohm ellenállású villanymotort,440ohm ellenállású forrasztópákát és három db egyenként 600ohmos izzót?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!