Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A hasonlóság matematikából -...

A hasonlóság matematikából - érettségin - középszintes anyag, vagy emeltes?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, sosem ment ez a témakör, és nem tudom megtalálni, hogy vajon ez kell-e középszintre.

2019. ápr. 13. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Középszinten lehet olyan feladat, amit legkönnyebben a hasonlóság felismerésével tudsz megoldani, pl háromszögek esetében. Ilyenkor röviden indokolni is kell, hogy miért hasonlóak.
2019. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Általános iskolai tananyag. De igazából nem lesz rá szükséged középszintű érettségin, mert ha a szögfüggvényeket jól ismered, akkor azzal meg tudod kerülni a hasonlóság alkalmazását.
2019. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem szeretitek, ha valaki olyan linket ad, ami pontosan a kérdésre válaszol, ráadásul hivatalos (vagy matekfeladatnál levezetést/gondolatmenetet is tartalmaz), de nekem már mindegy:

[link]

Másrészt, hogy ténylegesen mennyire kell középszintre, az abból látszik, ha megnézzük korábbi évek feladatait:

[link]

[link]

2019. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Látom a 3-nak nem esett le, hogy szögfüggvényekkel kiküszöbölhető a hasonlóság. Nyilván ezért pontozott le, amivel így saját butaságát emeli ki.
2019. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt idejöttem, 0%-on állt a válaszod, és most, hogy felpontoztam, beszólsz?! Retartáld f*paraszt… Ez alól a kérdés alól kitörölhetitek a válaszaimat!
2019. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsánatot kérek (a másik válaszadó helyett is, mert félek, ő nem fog), és sajnálom, hogy ez van. Nem most kezdtem el megsértődni, csak tudod, ha folyamatosan gonoszak veled, és minden hozzászólásod után szekálnak, akkor előbb-utóbb betelik a bili. Most is az lesz, hogy jönnek ennek a barátai, őt szépen felpontozzák 30-40%-ra, az én válaszomat meg csak heccből lepontozzák 50-60%-ra. Akkor már jobb, ha törlik, mert akkor mintha ott se lett volna. Mentsd el a linkeket, azok még jól jöhetnek, a másik válaszadóról meg reméljük, jól alszik, és büszke magára!
2019. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet, csak az a baja, hogy a tökéletes válasza mellé került még egy jó válasz, és ezt nem bírja feldolgozni szegény. Mégegyszer sajnálom!
2019. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor ezúton bocsánatot kérek a 85%-os válaszolótól. De akkor ezek szerint engem olyanok pontoztak le, akik nem is válaszoltak, vagy nem tudom.


Csak idegesítő már, hogy mindig le vagyok pontozva bármit is írok, szóval nálam is "borul a bili".


Nem érdemes már ezen az oldalon túlzásba vinni a segítséget, mert lepontozza az embert a sok idióta...

2019. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként hogy lássátok, nem én pontozgatok lefelé, hanem inkább fel:


[link]

2019. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A bocsánat kérést elfogadom! Csak sokszor van olyan is, hogy egyes válaszadók kapásból beszólással nyitnak, és még tárgyi tévedéseik is vannak. Ha meg valaki szól ezekért, akkor még keményebben csapatják a személyeskedést, és még a hazugságtól se riadnak vissza. Aztán senki nem moderálja őket, meg nekik sem az a céljuk, hogy közös nevezőre jussanak, csak hogy minél jobban próbálják lejáratni a veszekedő partnerüket, akit ezzel csak végképp felhúznak, és így lesznek sok oldalas, semmit mondó szappanoperák a kérdések alatt.


A moderátoroknak írtam, a kérdező kommentjét látom, már törölték. Nagyszerű!

2019. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!