2321o3ijoasidio1 kérdése:

Ezt a feladatot hogy kell megoldani?


Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad az (1; –3) ponton, és egyik

normálvektora a (8; 1) vektor!


2019. ápr. 20. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyenes egyenlete:


Ax + By = C


Ahol:

A a normálvektor x értéke

B a normálvektor y értéke

C pedig A*a pont y értékével + B*a pont y értékével


Innentől te is ki tudod számolni

2019. ápr. 20. 16:37
 2/3 anonim ***** válasza:
8*x+1*y=8*1+1*(-3)=5
2019. ápr. 20. 18:21
 3/3 dq ***** válasza:

Normálvektoros egyenletet úgy írsz fel, hogy azon E(x,y) vektorok a síkban, amelyeknek egy adott vektorra (egy tetszőleges n normálvektorára) vett skalárszorzatuk állandó, méghozzá annyi, amennyit a P pontban felvesz, azaz:

: E*n = P*n


Konkrétan:

Az E(x,y) vektorok skalárszorzata a (8,1) vektorral:

: x*8 + y*1

ez legyen egyenlő azzal az értékkel, amit akkor vesz fel, amikor rajta van a (1, -3) ponton:

: x*8 + y*1 = 1*8 + -3*1.

És ez az.


Ez szóról szóra ugyanígy működik, amikor egy adott ponton átmenő, adott normálvektorú (hiper)síkot keresel.

A források most kicsit eltérnek, ők az irányvektort is belekeverik, nem tudom, miért, de legyen:

[link]

[link]

2019. ápr. 20. 18:26