Miért nem egyenlő (1/11/6) és 1/ (11/6)?

Mind kettőször egyet leosztom ugyanannyival.

2019. ápr. 25. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél a számláló 1/11 és a nevező 16. A másodiknál a számláló 1 és a nevező 11/16. Ránézésre látszik, hogy a kettő nem egyenlő.
2019. ápr. 25. 15:43
 2/8 anonim ***** válasza:
komoly hiányosságok vannak matekból. A matematika az a tudományterület, ahol nem az számít, te mennyit aludtál óra alatt, hanem az, hogy milyen sorrendben kell a máveleteket elvégezni.
2019. ápr. 25. 15:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Első, 1/16, hogy jön ide? Ha mondjuk a nevezőben össze vonok számokat,akkor azok miért kerülnek automatikusan zárójelbe?
2019. ápr. 25. 15:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért ugyanannyival osztod le?
2019. ápr. 25. 16:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy egy csomószor nem rakják ki a zárójeleket, akkor mi a szabály?
2019. ápr. 25. 16:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első: 1/11/6 = (1/11)/6

A második: 1/(11/6)

Ha így van felírva egy sorban /-jellel, akkor balról jobbra számoljuk ki. Ha egymás alá törtvonallal, akkor azt egyértelműen kell felírni, hogy látszódjon, melyik törtvonal a magasabb precedenciájú.

2019. ápr. 25. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy az 1-et osztod fel 11/6-od részre vagy az 1/11-et 6 részre.
2019. ápr. 25. 18:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az a bajom, hogy egy csomószor nem rakják ki a zárójeleket, akkor mi a szabály?"

Kétféle jelölésmód van:


1. Emeletes tört esetén a főtörtet hosszú vonallal szokták elválasztani, valahogy így:


1

----

11

--

6


Ez pl azt jelenti, hogy 1/(11/6).


2. Inline írásmódnál zárójelezés: 1/(11/6). Ha nincs zárójel, akkor műveleti sorrend érvényesül, azaz balról jobbra haladva végezzük el a műveleteket: 1/11/6 = (1/11)/6.

2019. ápr. 25. 18:22