Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány percet tölt naponta a...

Hány percet tölt naponta a növények gondozásával Máte?

Figyelt kérdés
Máté sok időt tölt növények gondozásával. Mindig egyszerre több fikusszal foglalkozik. Naponta a növényekre szánt idejének 70%-ában az elsőt, 60%-ában a másodikat, és 90%-ában a harmadikat gondozza. Így pontosan 5 percet foglalkozik a növényekkel.

2019. máj. 2. 11:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondator elírtam. Helyesbítve: * Így pontosan 5 percet foglalkozik mindhárom növénnyel.*
2019. máj. 2. 11:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Aa 70,60 és 90% összeadva 220%. Tehát 5 perc 220 százalék, akkor hány perc 90%,60% és 70%?

Egyenes arányosság, 5/220*90=2, tehát 2 percet tölt a harmadik növénnyel. A másik kettőt is így ki tudod számolni.

2019. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyszerre többel is foglalkozhat, ezt nem vetted figyelembe. De én sem jutottam messzebb, a javitó-kulcs megnézése után sem. Ez elméletileg a válasz: [link] (6-os B feladat)

Ha esetleg érted a logikáját a megoldásnak, mondd el pls :D

2019. máj. 2. 12:44
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha feljebb görgetsz, felette van a feladat is.
2019. máj. 2. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!