Mi a neve ennek a Matek feladatnak és mire való?

Figyelt kérdés
(5x4)-3=17 Soha nem tanultam diákként ilyen zárójeles szorzást. A 90 években és a 2000 években a Speciális Általános iskolákban, és a Speciális Szakiskolákban nem volt ilyen integrált matek oktatásban része az embernek.

2019. máj. 2. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Na most vagy én értem félre a kérdést, mert amennyire én tanultam a zárójel csupán meghatározza a műveleti sorrendet, nincs benne semmi integrálás.

5 x 4 = 20


Integrálást csak emelt matekon tanítanak tizenkettedikben nem általánosban.

2019. máj. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

1:

integrál (ige)

1. Rendszerbe beépít; egy kisebb, addig különálló részt egy rendszerbe illeszt.


Változik az oktatás, de egyébként csak műveleti sorrend. Tanultuk ugye, hogy szorzás osztás majd összeadás kivonás. Ezek előtt van, legerősebb műveletként a zárójel, mivel az minden létező műveleti sorrendet felborít, ill. sorrendben így néznek ki a zárójelek:

első: ()

második: []

és a harmadik: {}

Abban az esetben, ha többet kell használni.


A zárójelben lévőt végzed el először, az 5x4=20, majd abból vonod ki a 3-mat, így 17 lesz (egyenlet jobb oldala).

Ha nem vennéd figyelembe a zárójelet, akkor pl. 4-3=1 és ha azt szorzod 5-tel, már nem 17 az eredmény.

2019. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"ill. sorrendben így néznek ki a zárójelek:"


Ezt te döntötted el önkényesen, vagy referenciát is tudsz felmutatni?


A negyedik, ötödik, hatodik,... zárójel hogy néz ki? Milyen alakja van?


"Ha nem vennéd figyelembe a zárójelet, akkor pl. 4-3=1 és ha azt szorzod 5-tel, már nem 17 az eredmény."


Kár, hogy az 5x4 van zárójelbe, így a feladatkiírásnál teljesen mindegy, hogy van-e vagy nincs -e zárójel, így butaságot írtál. 5x(4-3) na erre lenne értelme h.van-e zárójel...

2019. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Válaszod második feléről: igaz, de ha már a zárójeleket sem nézzük, a balról jobbra szabályt se. A lényeg átjött.


A zárójelekről pedig bármely alsóst megkérdezheted, de egyébként:

[link]

Így értettem. Általánosban és normális gimiben sem nyomjuk a sima zárójeleket csak () mindenre, meg halmozva, egyetemen már nálunk sem ez a lényeg.

2019. máj. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:

@2: Funny brackets...


(a+[3*{4+4]-3)*12}+5 és a gyerek összeomlik, mint hatodrangú horrofilmben a hősnő. Maradjunk a kerek zárójeleknél, ott elég gyorsan (algoritmikusan ráadásul) eldönthető, mettől meddig tart a micsoda.

2019. máj. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dq ***** válasza:

A különböző zárójelek műveleti sorrendje tök mindegy.

Mindenesetre ja, szokás {[()]} sorrendben ágyazni őket.

2019. máj. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dq ***** válasza:

WTF valakik tényleg leírták egy tananyagba, hogy először a () zárójel, utána a [], majd {}.

Na, ez egészen meglepett.

2019. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Zárójeles szorzásnak hívóm ezt. Az ilyen feladatott egy Bűnmegelőzési mese könyvben láttam: ahhol az erdei állatokról szólt akik 5. osztályba kerültek, és az egyik erdei állat mese könyvében láttam ezt a zárójeles feladatott.
2019. máj. 4. 12:30
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
Bűnmegelőzési mesekönyv. Tiszta hetvenes évek. Egy raklap bűnmegelőzési mesekönyvvel csapkodnám a pici pofiját annak, aki ilyet kitalál.
2019. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dq ***** válasza:
Aztán meg megy a tüntetés meg a szrtájk hogy az iskola nem készít fel a ZÉLETRE és a legalapvetőbb biztonsági tudnivalók sincsenek elmondva nekik...
2019. máj. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!