Ha 3,38 az átlagom és kaptam egy ötöst akkor kb mennyi most?

2019. máj. 2. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon nem mindegy, hogy hány jegyből adódik össze ez az átlag. De kb 3,5 körül lehet
2019. máj. 2. 21:42
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Azt nem lehet tudni, de hogy nem matekból kaptad az biztos.
2019. máj. 2. 21:52
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
3,37
2019. máj. 2. 21:55
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Lehet 8 jegyed (a valódi átlag 3,375), így a jegyek összege 8*3,375=27, egy ötössel az összeg 32 lesz, így az átlag:

32/9=~3,56


Ha viszont 13 jegyed van (a valódi átlag 44/13=~3,3846 négy tizedesjegy pontossággal), akkor a jegyek összege 44, egy újabb ötössel az átlag 49/14=~3,5


De lehet 16 jegyed is (3,375-ös átlaggal), ekkor a jegyek összege 54, így azátlag 59/17=~3,47 lesz.


Nem nehéz belátni, hogy minél több jegyet veszünk, annál kevésbé fog az eredeti átlag változni. Tehát legjobb esetben 3,56 lehet most az átlagod, egyébként pedig 3,38 és 3,56 között van.

2019. máj. 2. 21:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem matekból 3,38 az átlagod, ha ezt most itt és így kérdezed. :D
2019. máj. 2. 22:11
 6/9 anonim válasza:
60%

Lehet 8 jegyed (a valódi átlag 3,375), így a jegyek összege 8*3,375=27, egy ötössel az összeg 32 lesz, így az átlag:


32/9=~3,56


Ha viszont 13 jegyed van (a valódi átlag 44/13=~3,3846 négy tizedesjegy pontossággal), akkor a jegyek összege 44, egy újabb ötössel az átlag 49/14=~3,5


De lehet 16 jegyed is (3,375-ös átlaggal), ekkor a jegyek összege 54, így azátlag 59/17=~3,47 lesz.


Nem nehéz belátni, hogy minél több jegyet veszünk, annál kevésbé fog az eredeti átlag változni. Tehát legjobb esetben 3,56 lehet most az átlagod, egyébként pedig 3,38 és 3,56 között van.


- Woooow, ez komoly válasz volt! :)

Ez igen.

( Végre nem egy vicceskedő, fellengzős válasz. )

2019. máj. 2. 23:03
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Hanyas voltal matekbol 5os?
2019. máj. 2. 23:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha pontosan 3,38 az átlagod, akkor legkevesebb 50 jegyed van. (és 50 többszöröse)


50 jegy estén: (169+5)/51, ami kb: 3,4117647

100 jegy esetén (338+5)/101, ami kb: 3,3960396


Ahogy korábban írták ennél több jegy esetén az átlag egyre közelebb van a 3,38-hoz

2019. máj. 4. 16:06
 9/9 A kérdező kommentje:

Matematikából kereken 4.00 egész az átlagom. :D

(Ha tudtam volna hogyan kell ezt kiszámolni akkor nyilván nem kérdeztem volna meg) Ezt az ötöst igazából biológiából kaptam :D

2019. máj. 4. 19:10