Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha visszaküldöm az időgépem a...

Ha visszaküldöm az időgépem a múltba akkor ott megkapom és egy idő elteltével az az énem akinek visszaküldtem a gépet újra visszaküldi a múltba. Ki építette a gèpet ha én is így kaptam?

Figyelt kérdés
Valakinek csak meg kellett építenie mert időgépek nem nőnek csak úgy a fán

2019. jan. 15. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A múltba való időutazás logikailag lehetetlen, ahogy arra te is rájöttél. Olyan ez, mint megkérdőjelezni egy szögletes kör belső szögeinek az értékét. Ha a kiindulásod logikai ellentmondás, akkor a részletei is logikai ellentmondások.
2019. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elméleti úton nem lehet megoldani.

Marad a kísérlet.

Kezdd azzal, hogy építesz egy időgépet, amivel visszafele tudsz menni az időben!

Vagy várj arra, hogy a jövőbeli énedtől kapsz egyet!

2019. jan. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor lesz 2 db. időgéped.

Az egyiket vissza kell küldened, mindenképpen.

Értelemszerűen a másikat is meg kell építened. Pont azért, mert különben paradoxon lenne.

Addig lesz kettő, amíg az egyiket vissza nem küldted.

2019. jan. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Rengeteg logikai paradoxont fel lehet állítani az időutazással kapcsolatban.


Ez jelentheti azt is, hogy lehetetlen, meg azt is, hogy simán nem ismerjük a paradoxonok feloldását.

2019. jan. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Te építetted a jövőben. Azt hoztad vissza magadnak. De nincs értelme megint visszaküldened hiszen nálad van mielőtt megépítetted volna.

Vissza kellene mennie a jövőbeli énednek a múltból. Vissza a jövőbe. De mivel?

2019. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de én azt az időgépet küldöm tovább (a múltba) amelyiket kaptam
2019. jan. 16. 19:05
 7/8 Ozmium42 ***** válasza:
Ahhoz, hogy az időgép megépüljön, kell egy múlt, amiben még nincs megépítve. Mivel az időgépek nem időben visszafelé épülnek, ezért mindenképp a jövőben épül meg. Miután visszaküldöd a múltba, egy párhuzamos idősík jön létre, amiben már jelen van az időgép abban a múltban, amiben nem épült még meg, viszont megjelent a jövőből. Innentől ez az idősík leágazik az eredetiről, ebben már felesleges elkezdeni építeni az időgépet, mert már ott van. Ha ezen az idősíkon bevárod a jövőt, és ismét visszaküldöd az időgépet, akkor kezdődik a tökéletes ismétlődés. A belépési pont a végtelen hurokba ott van, ahol a megváltoztatott múlt leágazik az eredeti idősíkról. Az ismétlődések pedig további - teljesen egyforma - párhuzamos idősíkokat generálnak.
2019. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én építettem. Szívesen.
dec. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!