Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha rájön a tanár, hogy más csinálta meg a házit a tanuló helyett?

Figyelt kérdés

Nem másolásra gondolok, hanem hogy egy külső személy írta meg mondjuk a fogalmazást. Gondolom ritka az, amikor ilyen kiderül. De ha mégis, akkor olyankor mi van? Van ennek valami jogi háttere? Elvégre ha házifeladat valami, akkor a tanulónak van joga külső segítséget kérni, emiatt nem kellene hogy bajba kerüljön, saját ügye, hogy mennyi segítséget adnak meg neki.

Tételezzük fel, hogy a megírása kötelező és jegybe is beleszámít.

Kíváncsi vagyok, ehhez hogy állnak hozzá általános és középiskolában, valamint egyetemen.

(Most abba ne menjünk bele, hogy saját gyakorlásra adják az ilyen feladatokat, nem ennek megkérdőjelezésére irányul a kérdés.)



2019. máj. 3. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ha esetleg rájön, akkor visszavonhatja az érte kapott jegyet és újbóli megírására kéri.
2019. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
78%
Fogalmazásnál szerintem pont könnyű lebukni, hisz általában mindenkinek van valamilyen kialakult stílusa. A magam részéről (angol) nem szoktam nagy faksznit csinálni belőle. Felhívom az illető figyelmét, hogy csak akkor van értelme a külső segítségnek, ha meg is tanulja, amit kapott, s ha nem teszi, végső soron nem engem vágott át... ő szív majd, ha az a tudás hiányzik. Ennyi. Ja, hogy esetleg lett egy potya ötöse? Ha amúgy is tud, kit érdekel. Ha nem... vissza az előző körbe: kit is csapott be? :)
2019. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Mész a tantestület elé, ahol elítélnek és kicsapnak a suliból. - Mit suliból! A teljes tankerületből!
2019. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Nincs jogi következménye, egyrészt mert nem olyan fajsúlyú, másrészt mert nem lehet bizonyítani. Csak éppen a tanár nem fog benned bízni, és soha nem fogja elfelejteni, minden munkádnál gyanakodni fog.
2019. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!