Hogy jön itt ki az x?2019. máj. 6. 11:04
1/1 Koplárovics Béci válasza:
Előszöris feltételezem, hogy a 18.5 az 18.5°, és nem radiánban számolunk (valamint kikötjük, hogy x!=0). Ekkor tg18.5°=0.3346.
0.3346=3/x /*x :0.3346
x=3/0.3346=8.966 (8.9659)