2321o3ijoasidio1 kérdése:

A 13-as feladat "b" részénél írja hogy [-1;2] az egyenlőtlenség megoldáshalmaza. Ez a megoldáshalmaz mire változna ha a főegyüttható negatív?

[link]
2019. máj. 6. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyankor a parabola lefelé néz. Gondolom az a kérdés, hogy mikor lesz az x kisebb 0-nál, vagyis honnantól van a parabola a vízsszintes tengely alatt. Lefelé nézéskor (-végtelen;-1] és [2;végtelen) a megoldás.
2019. máj. 6. 22:19
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. máj. 6. 22:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válasz csak arra a kérdésre ad választ, hogyha az egyenlőtlenség


x^2-x-2 <= 0


helyett


-(x^2-x-2) >= 0


lenne, ekkor viszont nem csak a főegyüttható előjele változik.


Ha az volt a kérdés, hogy a


-x^2-x-2 >= 0


egyenlőtlenségnek hogyan változna az eredetihez képest a megoldáshalmaz, arra az a válasz, hogy nincs általános szabály az ilyen esetekre; végig kell számolni. Kreálni viszont lehet, csak paraméteresen kell a feladatot levezetni, de akkor már egyszerűbb, hogyha a konkrét példát oldjuk meg.

2019. máj. 6. 22:56