Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vonalintegrálos feladat és...

Vonalintegrálos feladat és számítás lépései? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

a feladat:

[link]


Először is:

nagyon nem értem ezt a vonalintegrált és akárhány könyvet/online oldalt megnézek mindegyik erőterekkel dobálódzik (ami számomra lényegtelen), inkább a lépései érdekelnének

Annyit tudok, hogy ha egy ilyen feladatnál először azt kell megnézni, hogy függ-e az úttól. Kiszámítottam a dx-s rész y-szerinti, a dy-s rész x-szerinti deriváltját és mivel ezek megegyeznek nem függ az úttól.


(Ha jól értem ha nem egyeznének akkor kéne vmi paraméterezést csinálni???)


És elv most kéne a primitív fg-t megkeresni, viszont ez nem teljesen tiszta, hogy hogy is kéne:

simán integrálok egy P(x,y)/Q(x,y)-t?

vagy integrálom a kettőt és utána "összevetem" a két eredményt?


És ha jól gondolom miután meg van a primitív fg utána behelyettesítem a megadott helyeket (mint a határozott integrálásnál) és kiszámolom az értékét?


(ha lehet légyszi ne ess nekem, mert nem értem és hülye vagyok, nem járok matekszakra, csak vmiért a gyógyszerészeket analízessel kínozzák)


Előre is köszönöm!


2019. máj. 7. 19:33
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

1. A vonalintegrál akkor független az úttól, ha az alábbi 4 eset egyike teljesül: [link]

2. Mivel esetünkben a rotáció 0, a vonalintegrál független az úttól.

3. A primitív függvény az 1. zárójeles tag x, a 2. zárójeles tag y szerinti integrálásával adódik.

4. Behelyettesíted a kezdő és végpontokat a primitív függvénybe.

2019. máj. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!