Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha egy témakör címe az, hogy...

Ha egy témakör címe az, hogy demográfiai változások Magyarországon 1945-től, abba beletartoznak a társadalmi változások is? (foglalkoztatottság, munkaerőpiac. )

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ez egy mások számára nagyon egyértelmű és egyben hülye kérdés, de gondoltam megkérdezem, legfeljebb kapok a fejemre. :D A demográfia csak népesedési arányok változása, vagy a társadalmi dolgok is beletartoznak? (emelt töri)

2019. máj. 23. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:

"A demográfia az emberi populációdinamikával foglalkozó tudomány. Kiterjed a népesség méretére, szerkezetére és eloszlására, valamint a születések, halálozások, vándorlás és öregedés hatására történő változására. A demográfiai elemzés vonatkozhat a teljes társadalomra, vagy annak egyes – oktatási, nemzetiségi, vallási vagy etnikai szempontok alapján lehatárolt – csoportjaira."


Szóval elsősorban a nyers mutatók, de magyarázatként valószínűleg elkerülhetetlen pl. a nők munkába állásának, a rendszerváltásnak stb. a belevonása.

2019. máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pont most akartam olvasni ezt a tételt.

Az én szóbelis könyvemben ilyen alpontok vannak:

1. A II.vhs veszteségek

2. Népességviszonyok 1945 és 1979 között

3. Népességviszonyok 1980 után (ugye ekkor kezdett csökkenni)

4. Demográfiai változások a rendszerváltás után (Bokros, átalakult családmodell, várható élettartam, kisebbségek munkaügyi helyzete)


Szerintem ez jó kiindulási pont.

2019. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!