Üdv egy matematikai kérdésben kellene a segítség. Ezt hogy lehet kiszámítani?

Két dobozban összesen 60db golyó van. Ha az egyikből kiveszem a golyók harmadát és még 6db-ot akkor mindkét dobozban ugyan annyi golyó lesz. Mennyi volt eredetileg?
2019. máj. 27. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

x:= az egyik dobozban levő golyók száma

y:= a másik dobozban levő golyók száma


x+y=60

y=2/3*x-6


Ezt az egyenletrendszert kell megoldani.

2019. máj. 27. 16:06
 2/3 anonim ***** válasza:
És ha nem tud egyenletrendszert megoldani (mert mondjuk még csak 8. osztályos)?
2019. máj. 27. 16:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyolcadikos megoldás az első válaszoló alapján. Az egyik dobozban legy x db a másikban pedig 60-x db golyó.

X-x/3-6=60-x ezt az egyenletet megoldva kapnád meg az x-et. Jelen esetben az x nem lesz egész szám. Így vagy az én gondolatmenetemben vagy a feladatban van hiba.

2019. máj. 27. 17:30