Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házifeladat kérdésében...

Fizika házifeladat kérdésében valaki segítene?

Figyelt kérdés

Elsősorban elszeretném mondani hogy azért rakom ki a kérdéseket mivel el volt törve a karom és nem voltam órán, és nem értek semmit, se a könyvben nincs benne se a füzetünkbe, aki normálisan válaszol annak előre is köszönöm


1.A szoba hőmérsékletű vasrúd egyik végét lángba rakjuk. Mi történik a vasrúddal, Hogy nevezzük e jelenséget, hogyan értelmezzük


2. Miért kettős falúak a szobaablakok


3. Ugyanazon anyagú szilárd testek közül melyik a nagyobb hőzágulása

a, azonos kezdeti méret esetén

b, azonos hőmérséklet esetén


4. Miért készítik az edények fülének egy részét műanyagbol, vagy fábol


5. Miért van melegenn a csillagos éjszakákon, mint a felhősökön


6. Miért célszerű télen rétegesen öltözködni



2019. máj. 28. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A vasrúd vezeti a hőt, azaz egy idő után a rúd másik vége is meleg lesz. Ezt a jelenséget hővezetésnek nevezzük.


Atomi szinten a mechanizmus úgy működik, hogy kezdetben csak a lángban lévő kristályrácsot alkotó atomok kezdenek egyre hevesebb hőmozgásba (ú.n. Braun-féle mozgás) és ezek a szomszédos részecskéket is lökdösik. Másrészt a szabad elektronok diffúziója, ami hozzájárul a hővezetéshez.

Modellezés szempontjából az átmérő/hossz aránytól függően az egydimenziós másodrendű parabolikus hővezetési parciális differenciálegyenlet amely leírja a jelenséget.(azzal a hibával, hogy ott a hő végtelen sebességgel terjed).


"2. Miért kettős falúak a szobaablakok"


Minnél több réteg üveg van, a hőszigetelés annál jobb. Olyan ez, mint télen hidegben, több plédet rakunk magunkra éjszaka. A korszerűbb, műanyagbevonatú ablakoknál az üvegrétegek között speciális kisnyomású gáz is van. Ez újabb hőszigetelő réteget biztosít. A termoszok működési elve ugyanaz, kettősfalú az edény, közötte vákuummal.


3. EZt a kérdést nem értem.


"4. Miért készítik az edények fülének egy részét műanyagbol, vagy fábol"


Aki még a régi zománcfazekokon/lábasokon nőtt fel, az tudja, hogy kellemetlen égési sérülést okozhat, ha a forrásban lévő víz fedőjét nem konyharuhával fogjuk meg leemeléskor. A lényeg itt is a hővezetésen van, ahogy az 1.pontban leírtam. A fa,műanyag nagyon rossz hővezető.


Az 5,6 -ra a válaszokat már szerintem könnyű megfejteni a leírtak birtokában.


Mielőbbi gyógyulást a kezednek!

2019. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, élet mentö vagy!
2019. máj. 29. 05:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!