Hányas intervallumon kell integrálni az f (x) =2x függvényt hogy az eredmény 1 legyen?


2019. máj. 29. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pl.0-1
2019. máj. 29. 21:06
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:
28%

#1! Ne mondd már meg neki, úgy az életben nem tanulja meg.


Kérdező:

1. Integrálod: integrál a-tól b-ig f(x)dx = F(b)-F(a)

2. Keresel a és b értékeket, amikre F(b)-F(a) = 1.

2019. máj. 30. 12:19
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

"2. Keresel a és b értékeket, amikre F(b)-F(a) = 1."


Így van, és ilyen végtelen sok van. Javaslom a kérdezőnek, vezesse be a z=b-a segédváltozót, és írja fel a z: a->z(a) függvényt, azzal a feltétellel, hogy a terület egységnyi. Milyen megkötést kell tenni a-ra? (z=0 határeset)

2019. máj. 30. 16:39