Mekkora magasságig kell tölteni egy négzetes hasáb alakú edénybe a vizet, hogy az általa az oldallapokra ható erők összege az alaplapra ható erővel megegyezzen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ötletem sincs hogy kéne megcsinálnom ezt a példát... Előre is köszönöm a segítséget!!

2019. máj. 31. 09:14
1 2
 1/15 anonymousreview60 ***** válasza:
49%

1. A gravitációs erővel párhuzamosan felállított, "a" alapélhosszúságú, négyzet alapú egyenes hasáb falaira a folyadék által kifejtett erők vektoriális összege 0 N. Emiatt 0 m magas vízoszlop nyomása lesz egyenlő a falakra kifejtett erőével.

2. Az alapra rho*g*h*a*a, a 4 db fal tetszőleges egyikére rho*g*(h/2)*h*a erő hat.

2019. máj. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
A keresett magasság a négyzet oldalhosszának a kétszerese.
2019. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonymousreview60 ***** válasza:
#2! Én nem ezt írtam a 2. pontban? Mire jó az, ha a szájába rágod?
2019. máj. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
@1,3: mert te sz#r#l írtad 😂😂😂😂😂
2019. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#3, a te képletedből is kijön ez, de igazából én nem használtam fel azt.

Sokkal egyszerűbben is megoldható a feladat, egy kis geometriai szemlélettel.


Az oldalfalakra ható nyomáseloszlás hosszmetszetben háromszögterhelésnek felel meg, az alaplapra ható nyomáseloszlás pedig egyenletes, amit téglalap jellemez.


Ebből következik az általam leírt eredmény.

2019. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 dq ***** válasza:

Ott van alul kétszer is.


Amúgy meg.. Mi a ...-ért nem mutatja ezeket a kérdéseket még a kérdés kiírása ELŐTT?

2019. máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Láttam ,hogy már megkérdezték, viszont azokat a válaszokat nem értettem, sajnálom...

De köszönöm a segítséget!

2019. máj. 31. 21:18
 9/15 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem értettél azokból semmit, az csak a saját szegénységi bizonyítványod, hogy még a szövegértést sem sikerült megtanulnod elemiben. A lepontozók nagy aránya pedig a nagyfokú tudatlanságot reprezentálják.
2019. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem értem, miket írtok ti.

Az erők ÖSSZEGE volt a kérdés, ami ugye összesen nulla, hiszen vektorokól van szó.

Az meg végképp nem jó, ha az EGYIK oldallapra ható erőt számolja ki valaki, nem volt ilyen a kérdésben.

2019. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!