Mekkora magasságig kell tölteni egy négzetes hasáb alakú edénybe a vizet, hogy az általa az oldallapokra ható erők összege az alaplapra ható erővel megegyezzen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ötletem sincs hogy kéne megcsinálnom ezt a példát... Előre is köszönöm a segítséget!!

2019. máj. 31. 09:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10-nek üzenem, legyen egy kicsit gyakorlatiasabb. Egy általános iskolás számára is világos, hogy az eredő erő zérus, mivel egyensúlyban van a rendszer (statika).

Az ebből visszaszámított megoldás kézenfekvően zérus keresett magasságot jelentene, de ennek semmi értelme, hiszen egy edény használatánál nem lehet cél, hogy üresen önmagában álljon feltöltéstelenül.

A józan paraszti ész is azt diktálja hogy szilárdságtanilag kell keresni olyan magasságot, amelynél minden lapban az igénybevétel azonos feszültségviszonyokat generál, vagy legalábbis azoknak egy egyenértékű változata azonos. Persze mérnökként könnyen mondom ezt, de az itt lévő középiskolások is meggondolhatják, hogy ipari termelés és bevett gyártástechnológia gyakorlat során így kell eljárni.

2019. máj. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonymousreview60 ***** válasza:
#10: Plusz a kis gyíkok hajlamosak pontatlanul megadni a hàzi feladat kiírását.
2019. jún. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es: nem azt kértem hogy a szövegkértésemet bíráld, hanem hogy segíts ebben a példában. Ha nehezedre esik normális válaszokat adni, akkor inkább ne használd ezt az oldalt!
2019. jún. 1. 08:41
 14/15 anonim ***** válasza:

#13 kérdező, a megoldást megadtam. Szállj magadba, a többiek által belinkelt oldalon is az én válaszom volt a legértelmesebb/legcélravezetőbb. Ha annyira buta vagy, hogy még az olvasás sem megy, akkor iratkozz vissza az általános iskolába. Azt, hogy képtelen vagy értelmezni a megoldás menetét a matematikai hiányosságaid és a lustaságod következményeként, nem vagyok hajlandó magamra venni.

Ha pedig képtelen vagy megfogalmazni azt, hogy mit nem értesz a levezetésben, akkor vess magadra. A hanyagságon, a nemtörődöm magaviseleten még az oldalon lévő leglelkesebb válaszolók sem tudnak segíteni. Gondolkodj el ezen egy kicsit.

2019. jún. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Elgondolkodom. Viszont szerintem meg így, egy netes oldalon keresztül nem tudod másokról megálapítani, hogy ki mennyire lusta, hanyag vagy esetleg "nem törődöm magaviseletű". Ha mások kritizálása ,és lenézése helyett az energiád a másokon való segítésére fordítanád , szerintem mindenki jobban járna. Te meg ezen elmélkedj egy kicsit!
2019. jún. 2. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!