Mennyit hajlik a föld a Balaton hosszában?

Figyelt kérdés

Matekban járatos segítségét kérem: Ha végig tudnánk nézni a Balaton vízszintjén hosszában 70 Km-ert, akkor mekkora magas vitorlán látnánk meg a csúcson a zászlót. (persze ez csak elméleti kérdés, mert a vízpára okozta törés és egyéb porszennyeződés akadályoz.)

Szerintem egy érintőt kellene húzni a föld felületére, majd az 70 Km es ívhosszon egy derékszöget felrajzolva az érintőig megkaphatjuk a magasságot, de hogyan kellene kiszámolni?



2019. jún. 6. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Végülis majdnem megértetted a trigonometria lényegét. MEgrajzolod, megkeresed a derékszögű háromszöget, ráírod az ismert adatokat és kiszámolod a szöget.
2019. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen de én nem a szöget keresem, hanem egy háromszögre hasonlító alakzat legrövidebb oldalának hosszát szeretném kiszámolni.Tehát az egyik szár az érintő egyenese, (nem tudni milyen hosszú), a másik szár a körív hossza 70 Km és a keresett harmadik rövid oldal, ami a ívre merőleges.
2019. jún. 6. 13:17
 3/4 anonim ***** válasza:

A Balaton 77 km hosszú.

Nem ismerem a matek-szintedet.

1) Közelítheted az ívhosszt, az érintő hosszával, minimális a különbség, és Pithagorasszal számolhatsz, a Föld sugara ~6371 km:

[link]

2) Az ívhossz/kerület arányból szöget, abból magasságot számolhatsz:

[link]

Mindkettő 465.3 métert ad.

Nincs ilyen magas vitorla, a Badacsonyt sem látnád meg az egyik végéről, ha az a másik végén lenne.

2019. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Pont ez volt a fogadás tárgya miszerint 400 méternél több is lehet ez a magasság.Én nem hittem el, vesztettem.
2019. jún. 6. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!