Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Algebrailag hogyan jön ki...

Algebrailag hogyan jön ki ennek az egyenletnek a megoldása?

Figyelt kérdés

sin(x)=sin(x+2π)


Tudom, hogy ez egy azonosság, viszont ha a tanult módon oldom meg, akkor nem jön ki;


-egyrészt x=x+2π+k*2π, erre k=-1 adódik


-másrészt x=π-(x+2π)+k*2π, erre pedig x=-π/2+k*π, ahol k tetszőleges egész


Talán úgy kellene precízen megoldani, hogy a bal oldalt is ellátjuk a periódussal, vagyis


x+m*2π = x+2π+k*2π, amire m=1+k adódik, és ebből már lehet az azonosságot mondani?


2019. jún. 14. 20:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

"-Kezdődik ott, hogy szerinted az argumentumokat nem szabad egyenlővé tenni."


Csak adott feltételek teljesülése esetén, amelyre több ízben utaltam, erre vonatkozott az értelmezési tartomány és a monotonitás vizsgálata is. Nem vagyok hajlandó magamra venni, ha képzetlenségedből fakadóan ezeket nem akarod megérteni.


"0=6π"


Na látod, ez a te jelképed. Itt is bebizonyosodik, a föntebbi tény. Ész nélkül nem lehet argumentumokat egyenlővé tenni.


"A kérdéshez 0 dolgot adtál hozzá, annál több dolog szól amellett, hogy inkompetens vagy a témakörben, vagy legalábbis felszínes tudással rendelkezel."


Szállj magadba! Ha annyira ostoba vagy, hogy alapszinten sem ismered a matematikai alapfogalmakat, a megszorításokat és ennek utánanézni sem vagy hajlandó, akkor vess magadra. Tipikus fejlődésképtelen buta diák vagy, aki semmit nem ért meg.

2019. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Úgy látom, csak a vagdalkozás ment mélyebb szintre a feladat megoldása során, kézzel fogható dolgot még mindig nem sikerült felmutatnod.

Tipikusan olyanok érvelnek így, akik szeretik okosnak beállítani magukat 0 tudással. Erre még az is rájön, hogy hogyan merek én, "fejlődésképtelen buta diák"-ként ellent mondani a nagy matematikus diplomásnak, még akkor is, hogyha azt az alapvető dolgot nem képes észrevenni, hogy nem csak egyféleképpen oldottam meg a feladatot.


Egyébként pedig saját magadnak mondtál ellent. Nem tudom, hogy feltűnt-e, de feltételezem, hogy nem nagyon...


Vegyünk akkor egy egyszerűbb példát;


sin(x)=sin(x)


Erről hogyan látod be algebrai úton, hogy így van? És nem ér csak annyit mondani, hogy a vak is látja, hogy így vagy. Használd azokat az eszközöket, amiket az ilyen alakú egyenleteknél szokás használni. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit hozol ki belőle.

2019. jún. 16. 16:01
 13/34 anonim ***** válasza:

A butaságaidon egyszerűen nem lehet segíteni.

Majd ha az alapdefiníciókat megtanultad, akkor továbbléphetünk. Addig meg szépen húzd meg magad egy kis sarokban. Felesleges koptatnod a billentyűzetet...

2019. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Szóval még ezt sem tudod megoldani. Nem vagyok meglepődve.


Én biztos elásnám magam, ha a piacon vett diplomámmal vergődnék, aztán a legegyszerűbb kérdésekre se tudnék választ adni, helyette másokat degradálnék.


Erre a semmire, amit eddig leraktál az asztalra, igazán büszke lehetsz.

2019. jún. 16. 18:42
 15/34 anonim ***** válasza:

"Én biztos elásnám magam"


Kezdheted, ezzel a hozzáállással még az érettségiig sem viszed, pedig ott sok idiótát átengednek (sajnos).

2019. jún. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, veled az élen...


Tényleg nem értem a hozzáállásodat. Látszik, hogy nem akarsz segíteni, csupáncsak arra megy ki a játék, hogy a másikat sárba tipord, ha esetleg valamit nem tud, vagy nem eléggé. Ebben az esetben egyik sem játszik; tökéletesen tisztában vagyok a trigonometrikus függvények viselkedésével, de te azért csak rámsütöd, hogy nem. Ellenben te még semmit nem mutattál fel abból, hogy bármit is értenél ebből az egészből, csak azt szajkózod, hogy már pedig én mégsem értem. Ezzel maximum annyit tudnál elérni, hogy jól megutáltadnád velem a matekot. De értem én, hogy ez a célod, nehogy már valaki esetleg érthessen hozzá, míg neked nem volt hozzá annyi eszed...


Mondtam; oldd meg az egyenletet, amit másodjára adtam. Tényleg kíváncsi vagyok, hogyan oldod meg anélkül, hogy az argumentumokat egyenlővé tennéd egymással. Vagy legfeljebb csak addig, amíg szabad. De persze nem fogsz rá hajlandóságot mutatni, mert a mögöttes tudás nincs a birtokodban.


Szóval ennyit rólad...

2019. jún. 16. 19:04
 17/34 anonim ***** válasza:
Valami nagyon össze van keveredve a fejedben. Egyébként meg Taylor-sorból érdemes kiindulni. Persze egy óvodás erről nyilván nem hallott...
2019. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Szóval csak Taylor-sorfejtéssel lehet megoldani... Matematikusi diplomával merész egy kijelentés, az már biztos. Ami szintén, hogy a te fejedben nincs valami rendben.


Még mindig csak támadsz ahelyett, hogy valami értékelhető levezetést adnál a felvetett problémák legalább egyikére.

2019. jún. 16. 21:51
 19/34 A kérdező kommentje:

Szóval több nap gondolkodási idő sem volt elég, hogy megold. "Diplomás matematikusként" nem is értem, hogy mi okozhatja a nehézséget...


Szívesen adok magánórákat, csak hogy az alapokkal tisztában tudj lenni. Már ha érdekel, és meg is szeretnéd érteni. Matematikából és etikettből egyaránt.

2019. jún. 19. 21:26
 20/34 anonim ***** válasza:
Ezzel a kevés tudással inkább senkinek ne adj órákat. Egyébként meg nem igazán érdekel, mit irogatsz. Legalábbis, amíg az alapdefiníciókkal nem vagy tisztában, kár tovább görgetni ezt a csevejt, ahogy fentebb már említettem.
2019. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!