Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van, aki tudja ezta fizika...

Van, aki tudja ezta fizika feladatot?

Figyelt kérdés

Kérem olyan írjon, aki végig le tudja vezetni.


Mennyi alkohol van 8,1·10^-6 1/K lineáris hőtágulási együtthatójú üvegből készült 1 mm^2 keresztmetszetű hengerben, ha 1⁰C-os hőmérséklet-emelkedéskor az alkoholszint 2 mm-rel mozdul el benne?(Az alkohol hőtágulási együtthatója 1,1·10^-3 1/K)



2019. júl. 7. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Paraméteresen levezetném neked a feladatot!


Henger keresztmetszetéből+az alkohol szintjének növekedéséből egyszerűen kiszàmolod a térfogat változást: DeltaV


ß=(DeltaV)/(V0*DeltaT) ahol V0 a kezdeti térfogat, deltaT a hőmérstkletváltozás, ß a térfogati hőtágulási együttható.

Innen: V0=(DeltaV)/(ß*DeltaT)

Ide nehelyettesíted az ismert adatokat és kész! :)

2019. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Jáj pali...


Ehhez még kell az hogy béta=3*alfa mer ugye alfát adták meg.


Másrészt meg te full lehagytad az üveg hőtágulását.


👏

2019. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Más fajta levezetés még esetleg?
2019. júl. 7. 16:02
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát az amit írtam mert anélkül nemjó a megoldás. Szal egyrészt a deltaV rossz így, másrészt a béta helyére 3alfát kell írni. Levezetni nem akarom most mert épp kezdődik a cselekménye a filmnek
2019. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

2-es is baromságot beszél amúgy

Az alkoholnak nincs lineáris hőtágulása...

De én is, mert én nem számoltam az üveggel....

2019. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
??? Mi az hogy nincs lineáris cucca? Lol te eskü retardált vagy
2019. júl. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Egy folyadéknak hogy lenne lineáris (vonalmenti) hőtágulása?

Ne nevettess már!


Az üvegnél van, és ott igazad van a 3 alfával, de a folyadéknak csak térfogati hőtágulása lehet.

2019. júl. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Lol.


Te mérnök vagy? Tudod hogy mi a vonalmenti hőtágulás? Bárminek lehet bárhány dimenziós hőtágulása....

2019. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok mérnök (még) , de Te se vagy az, az hótziher!


Az alkohol térfogati hőtágulási együtthatója pont 1,1*10^-3, sőt, tovább mennék!


Az alkohol lineáris hőtágulási együtthatóját meg sem fogod találni, mert nincs. :D


Nyílván egy nullához tartó keresztmetszet esetén beszélhetnénk lineáris hőtágulásról, de ez már nagyon speciális...


Kérdezőnek válaszolva: ha elküldöd az E-mail címed megoldom, lapon levezetvem az üveg hőtágulását beleszámolva!

2019. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Nyílván egy nullához tartó keresztmetszet esetén beszélhetnénk lineáris hőtágulásról, de ez már nagyon speciális..." gratulálok pali hogy sikerült megértened a lineáris hőtágulás fogalmát.....


és igazad van, nem mérnök vagyok, hanem elméleti fizikus leszek XDDDD

2019. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!