Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van, aki tudja ezta fizika...

Van, aki tudja ezta fizika feladatot?

Figyelt kérdés

Kérem olyan írjon, aki végig le tudja vezetni.


Mennyi alkohol van 8,1·10^-6 1/K lineáris hőtágulási együtthatójú üvegből készült 1 mm^2 keresztmetszetű hengerben, ha 1⁰C-os hőmérséklet-emelkedéskor az alkoholszint 2 mm-rel mozdul el benne?(Az alkohol hőtágulási együtthatója 1,1·10^-3 1/K)



2019. júl. 7. 15:15
1 2
 11/17 Fizikakedvelő ***** válasza:
#9:Hajaj. Itt egy mérnöktanonc.
2019. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Fizikakedvelő ***** válasza:

Mellesleg valószínűleg igaza van abban,hogy nem szokás folyadékok esetében lineáris hőtágulásról beszélni anyagszerkezettani okok miatt.

[link]

2019. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
azt írd már le h melyik részére gondolsz ennek a cikknek mert jópár oldal
2019. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Fizikakedvelő ***** válasza:
A folyadékok hőtágulására. A hőtan résznél.
2019. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Eddig is értettem a lineáris hőtágulást...

De azt furcsállom, hogy elvileg elméleti fizkusként az alkoholnak lineáris hőtágulási együtthatóval számolnád a hőtágulását. Amit főleg egy középsulis fizikapéldában nem használtunk mert egy folyadékot kapásból nem hosszal jellemzünk+versenyeimből emlékszem az alkohol bétájára amit a függvi is megerősített... :)


(((Igen versenyeztem fizikából: Középsuliban nem egy fizikaversenyt nyertem, sőt országos helyezéseim is voltak/vannak (2.-3. Hely).)))


Tehát lenéző hangnemben bizonygatod a baromságodat, miközben sértegeted a másikat, mert az üveg hőtágulásáról megfeledkezett, de segíteni luxus szegény kérdezőnek...

2019. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
45%

Najó akkor megütök egy normálisabb hangnemet :)


Lineáris hőtágulást azért szokás használni mert abból a többi nagyon könnyen származtatható.


Elméleti fizikán pedig pont az olyan dolgok hogy folyadék nem igazán szerethetők. Túl "nyeh". Nehéz nornálisan leírni. Alapból ez a hőtágulás dolog is egy Taylor sorbafejtése az atomi potenciálnak. Ami távolságfgv, nem térfogatfgv. Szóval én ezért szeretem jobban, mert fundamentálisabb.


De nyilván tisztában vagyok vele hogy nem fogsz valós életben ilyet mérni.


"versenyeimből emlékszem az alkohol bétájára amit a függvi is megerősített... :)"


Ehhez gratulálok, bár hozzáteszem hogy ez nekem a "random infó" kategória, ami nem vall tehetségre h megjegyezted. Az hogy országos első párban voltál az már jót jelent, bár ehhez jó lenne tudni pontosan milyen versenyen :)


Illetőleg megjegyezném hogy lehet hogy ismerjük egymást (legalább név alapján).


És igen, tényleg elméleti fizikát tanulok. Remélem már elhiszed. Csak néha olyan j stressz levezető ez az oldalon ;-)

2019. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Na jó!

Ez egy korrekt válasz volt! :)



Csak az elején lenéztél, ezért emlegettem a versenyeimet, hogy megmutassam, nem vagyok retardált... :D



Amúgy érthető az okfejtésed, de ugyebár én ezt ilyen részletességgel (még) nem tanultam, talán nem is fogom. Plusz inkább mérnöki aggyal, folyadékra nagyon nagyon furcsállom a lineáris hőtágulást...


BME vagy ELTE fizikus vagy? 🤔

2019. júl. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!