Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ez a jelenség?...

Miért van ez a jelenség? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy bizonyos karokra/szakokra olyan hallgatók járnak szinte csak, akiknek a szülei, illetve az egész családjuk tehetős? Például a SOTE orvosin vagy ELTE jogon is általában az ottani hallgatók családja már többgenerációs orvos, illetve jogász család vagy ha nem akkor is érezhetően a felsőbb réteghez tartozó gazdag családok. Elvétve akad olyan, aki nem értelmiségi családból származik. Ti ezt hogyan látjátok?

2019. júl. 23. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehetősebb családok gyermekei több szempontból szerencsés helyzetben vannak:

- nincs anyagi okokból feszültség otthon

- a továbbtanulás mintaként van előttük

- a végzettség alapelvárás a szülők részéről

- van pénz magántanárra, tanfolyamokra, nyelvvizsgákra

A nyugodt környezet, a szülői támogatás soha nem elhanyagolható szempont. Vannak tehetséges szegény gyerekek is, de lássuk be, nem mindegy a háttér ebben a versenyben. Másképp tanul az orvos szülők gyereke és másképp a munkanélküli segélyből mélyszegénységben élő, aki talán már 12 évesen melózik a kajáért.

2019. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Az előző elfelejtette megemlíteni, hogy az intelligens embereknek intelligens gyerekei lesznek, mivel az IQ öröklődik.
2019. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen akinek nem intelligensek a szülei esélye sincs érvényesülni ilyen esetben?
2019. júl. 23. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem mondtam ilyet, mert szerintem az anyagiak nem függnek szorosan az IQ-hoz. Ahogy a sikeres karrier sem.

Nyilván nem a szélsőségekre gondolok.

2019. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor én meg tudatom veled, hogy rosszul tudod.
2019. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
2-es, senki nem beszélt intelligens emberekről, hanem gazdagokról volt szó. Az én őseim pl. piszkosul intelligens jobbágyok voltak, amit örököltem, de pénzt azt nem.
2019. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ez alól kivétel is. Én kifejezetten szegény családból származom, munkanélküli szülők, rengeteg anyagi feszültség. Tényleg nagyon megnehezíti a továbbtanulást, még ha kapok is valamennyi támogatást, iszonyú drága képzés az orvosi, még államilag támogatott képzésen is. De ez megtanított értékelni a javakat, át tudom érezni azoknak a betegeknek a helyzetét, akik küszködnek már a gyógyszerek megvételével is. Úgy érzem ez empatikusabbá tett. Nem adatott meg, hogy én albérletbe menjek, kénytelen voltam elfogadni, hogy néha a szobatársak zavarnak a kollégiumban, de ez csak céltudatosabbá tett. Mindenfelé nagyzolás nélkül szerintem én vagyok az egyik leglelkiismeretesebb orvosis, és ehhez biztos vagyok benne, hogy hozzátett az, hogy ilyen helyzetben van a családom. Tehát nem törvényszerű, hogy egy orvos minden esetben egy már értelmiségi, jómódú családból nőjön ki.
2019. júl. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!