Milyen fizikai jelenség húzódik meg a mögött, hogy ha egy hordóba rakunk egy csövet, és a másik végét lefelé tartjuk. Megszívjuk a csövet és onnantól kezdve folyamatosan jön belőle a bor, így nem kell lopóval küszködni?

Figyelt kérdés
Tehát ezt letudná valaki a fizika nyelvére fordítani? (Ez egy házi feladat)

2018. jan. 30. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Leglényegesebb, hogy a csövön kellő mennyiségű és jó minőségű bor áramoljon!

Egyébként a nyomáskülönbség működteti a jelenséget. A keresőbe írd be, hogy a "szivornya működése" ott konkrétabb magyarázatot kaphatsz. (én nem vagyok túl jó fizikus)

2018. jan. 31. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az előző vagyok - ez kimaradt!

[link]

2018. jan. 31. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hominida ***** válasza:

Itt van egy korábbi, hasonló kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Képzelj el egy hosszú láncot, amit átvetünk egy könnyen forgócsigán. Az egyik oldalon legyen a lánc hosszabb. A láncnak ez a fele nehezebb, ezért nincs egyensúly, a nehezebb rész megindul lefelé, felhúzva a másik részt.


Ugyanez a helyzet a csőbe beszívott folyadékkal. Ha a kinti végét LEJJEBB tesszük - és szívással feltöltjük a folyadékkal –, mint az edényben levő folyadék felszíne, akkor a kinti folyadékoszlop a hosszabb és nehezebb, ez indítja el az áramlást.

2018. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Estádio de Felchút ***** válasza:
Azért vigyázz ezzel a módszerrel. Én a villányi borvidéken úgy beba**tam pár éve, mint az albán szamár. Igaz, mi órákon keresztül lopózgattuk a borovicskát.
2018. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!