Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020-tól orvosira jelentkezők!...

2020-tól orvosira jelentkezők! Hogyan teljesítitek a 100 többletpontot?

Figyelt kérdés

Bizonyára hallottátok, hogy ezentúl emelt szintű érettségire maximum 50 többletpont adható.Hiába tesz valaki három, 45%-on felüli vizsgát.

(a Nemzeti Pedagógus Kar által megosztott közlemény alapján)


Érdekelne, hogy hogyan lehet megszerezni a 100 többletpontot.



2019. júl. 27. 07:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
57%
Hat azt az 50pontot el kell venni, mert az erettsegikert nem kapod meg a 100at igy keves embernek lesz plusz 90pontja igy nagyjabol realis lehet amit irtam
2019. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%

Én esetleg azt javaslom, hogy oktv-vel próbálkozz meg. Fent vannak az előző évi feladatsorok, és az emelt szintű érettségik is a neten. Akár már most is elkezdheted nézegetni, megcsinálni, hogy tudd mire is lehet számítani, mit kellene átnézni, stb.


Még ha nem is jutsz be, legalább az emeltre felkészülsz rendesen. Arról meg, hogy mégis hogyan lehet még kimaxolni a többletpontokat december körül talán tájékoztatnak. Hagyományos pontszámítás szerintem van az orvosin is, így talán abban az esetben meg lehet kapni a +100at három emelttel csak duplázással nem.

2019. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy a 6-os is írta. Nem kell beszarni itt semmilyen új pontszámítási módszeren. Ki kell hozni magadból a legtöbbet és be fogsz kerülni. Mivel a pontokat a felvételizők határozzák meg ezért az extra többletpont is ugyanúgy vonatkozik mindenkire. Ha most már nem lehet két emelettel 100-at összeszedni akkor senkinek nem lehet, tehát ugyanott vagy a többi diákhoz képest.


Le kell tenni egy nyelvvizsgát, meg kell csinálni a követelményeket amiket az egyetem kér és a lehető legjobbra megírni az érettségiket. Ennyi az egész. Még OKTV-t is lehet próbálni, de azt megnyerni tényleg hatalmas verseny.


Majd kiadnak valamikor egy útmutatót az új számítási módról, de FULL LÉNYEGTELEN. Csinálj meg mindent a lehető legjobbra és fel fognak venni.

2019. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Alapvetően mindenki ugyanabban a helyzetben lenne, miszerint csak 50 többletpontjuk van. Azonban biztosan vannak, akik OKTV, diákolimpia, stb helyezést értek el. Igen, igen, ez nagyon ritka stb. de ez is egy lehetőség másoknak.

Az OKTV - n egy jó helyezést elérni, hát valljuk be egyáltalán nem könnyű.

2019. júl. 27. 13:01
 15/31 anonim ***** válasza:

#9-es válaszodra reagálva: Eddig annak is kellett aggódnia, akinek 100többlet pontja van, hisz akinek nem volt, annak esélye sem volt bekerülni. 45%tól jár pluszpont, a bekerüléshez minimum 70-75%-os emeltek kellettek. Első felvételimkor, hiába volt 100pluszpontom, a kémiám olyan szar lett, hogy összességében 387pontom

volt.

2019. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira nem fogadják el a nyelvvizsgát pluszpontnak? Ez szerintem eddig csak azért volt így, mert mindenki kimaxolta a 100 pluszpontot a 2 emelttel, ezért nem számított.


Ha két nyelvvizsgád van, az ugyanúgy fog számítani, mint bármelyik másik szakon.

2019. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó, a nyelvvizsgáért sem fog elvileg plusz pont járni, mert alapkövetelmény lesz az is.

Ez az egész kavarás elég durva, pláne, ha figyelembe vesszük, hogy 2 évvel előre illene tisztázni a pontszámítást, hogy fakton aszerint lehessen készülni. Az orvosikon akkor is megzuhantak a ponthatárok (még SOTE-n is) amikor először volt kötelező a 2 emelt. A 100 plusz pont ellenére is, amit ekkor először mindenki vitt. A vidéki karok 400 alatt voltak. Most is valami hasonlóra számítok majd. Ha elvesznek 50 pluszpontot, egy nyelvvizsgáért nem adnak semmit, ez az egy logikus következmény lehet. Sem két nyelvvizsgát, sem három emeltet nem fog tenni a többség, főleg, hogy utóbbiról azt sem tudjuk, ér-e valamit. Hiszen ha úgy határozzák meg, hogy tényleg csak egy emeltért jár az 50 pluszpont, és további emeltekért semmi, akkor értelmetlen lenne egy 3.-at is tenni.

2019. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

2 emelt érettésgi + 2 középfokú nyelvvizsga már 78 pont


2 emelt érettségi + B2 + C1 nyelvvizsga (akár ugyanabból a nyelvből is) már 90 pont


100-ból 90 többletpont már talán elég, nem? :D


OKTV meg sporteredményekkel még a 100 pont is elérhető továbbra is, de nem sokaknak lesz

2019. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Ugyanabból a nyelvből lehet külön pontot kapni a középfokú meg a felsőfokú nyelvvizsgára? Ez nekem új. Ha az egyik emeltért járó 50 pontot elveszik, akkor két emelttel és két nyelvvizsgával tudsz 78 pontot szerezni. Ebből egyedül a 2. nyelvvizsga a plusz dolog, a két emelt és az egy nyelvvizsga (középfokon) elvárt minimum a felvételihez, így azt mindenkinek vinnie kell. Alapból 50 plusz pontja lesz mindenkinek, egy felsőfokú vagy két középfokú nyelvvizsgával lehet ezen tovább szépíteni.
2019. júl. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
52%

"2 emelt érettségi + B2 + C1 nyelvvizsga (akár ugyanabból a nyelvből is) már 90 pont"


Ez tuti? Hol találtad? Nekem az rémlik, mintha egy fb csoportban azt olvastam volna, hogy bár a B2 a kötelező, ha valakinek C1 nyelvvizsgája van egy nyelvből, akkor sem kap érte semmit (egy olyan elmélet volt, hogy ugye most egy középfokú nyelvvizsga 28 pontot ér, ami jövőre nem járna az első esetében, a felsőfokú meg 40 pont, szóval 40-28=12 pontnak kellene járnia legalább, de azt mondták, még ez sem lehetséges), tehát ha tulajdonképpen túlteljesíted a követelményt (B2 helyett C1-ed van), akkor sem kapsz érte semmit. Én ebből gondolom, hogy ha van is B2-d a a C1 mellett, akkor sem kaphatsz érte.

De az most is úgy van, hogy ha több papírod van egy nyelvtudásról, akkor nem számíthatod be az összeset (pl. ha most van B2-d meg C1-ed, akkor csak a C1 számít, de ha emelted is van, akkor csak az, mert ugye az a legtöbb pont, ebből a szempontból logikátlannak tartom, hogy csak egy C1-es nyelvtudású jelentkező nem fog kapni jövőre semmi pluszat, annak ellenére, hogy a követelmény csak B2-re vonatkozik.

Néha úgy tűnik, mintha az OH sem lenne a helyzet magaslatán, amikor ezeket a szabályokat hozzák.

2019. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!