Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020-tól orvosira jelentkezők!...

2020-tól orvosira jelentkezők! Hogyan teljesítitek a 100 többletpontot?

Figyelt kérdés

Bizonyára hallottátok, hogy ezentúl emelt szintű érettségire maximum 50 többletpont adható.Hiába tesz valaki három, 45%-on felüli vizsgát.

(a Nemzeti Pedagógus Kar által megosztott közlemény alapján)


Érdekelne, hogy hogyan lehet megszerezni a 100 többletpontot.



2019. júl. 27. 07:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Egyébként #18, szerinted hány jelentkező lesz, aki még egy plusz középfokú (hát még felsőfokú) nyelvvizsgával fog jelentkezni orvosira?

Komolyan kíváncsi vagyok, ki hogy látja ezt reaálisan. Én '16-ban érettségiztem (jó osztályból), de senkinek nem volt 2 középfokúja (megjegyzem, az egyeteln, orvosira jelentkező osztálytársamnak még 1 sem volt :)). Komolyan érdekel, hogy aki most lesz végzős, azoknak az osztályában milyen a nyelvvizsgák megoszlása? Gyakori a 2 középfokú/1-1 közép- és felsőfok (különböző nyelvől) azok körében, akik orvosira terveznek menni?

Meg azt is jó lenne tudni, ismer-e valaki olyat, aki emeltezik biszból, kémiából és fizikából is? :D

2019. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

#20 és az előzők:


Abban igazad van, hogy nem fog járni egy C1 nyelvvizsgával jelentkezőnek többletpont. Ha ugyanabból a nyelvből B2 és C1 nyelvvizsgával is rendelkezik valaki, értelem szerűen a kettőre külön pontot eddig sem kaptak. Mindössze 40-et a felsőfokúért. A következő tanévtől (a jelenlegi elképzelések alapján) ugyanezek jelenetében semennyi többletpont sem adható.

(az, hogy 12 pontot kapjon egy felvételiző nem lehetséges, erről eddig szó sem volt semmilyen cikkben sem)

2019. júl. 29. 21:55
 23/31 anonim ***** válasza:
77%

6. KÉRDÉS:


A jelentkező diáknak van egy B2 szintű államilag elismert nyelvvizsgája angol nyelvből. Elmegy német


nyelvből is egy államilag elismert nyelvvizsgára és azt teljesíti B2 szinten. S szintén ez a vizsgázó elmegy


emelt szinten német nyelvből érettségizni, ahol 65%-ban teljesíti az érettségi vizsgát. Jár-e neki


nyelvvizsgáért többletpont?


VÁLASZ:


Jár neki a 40 többletpont nyelvvizsgáért.


A bemeneti 2 feltételt az emelt német érettségivel teljesíti. Azon felül 2 középfokú nyelvvizsga okirata


van, amiért 2*28 pont járna, de nyelvvizsgáért maximum 40 többletpont adható.



Suóval elmész angol emeltezni, kapsz egy papírt ha eléred a 60%-ot, ezzel meglesz a belépőd, a másik fele meg az egyik emelttel ami amugy is kötelező lenne. Ha elmész külön angol nyelvvizsgára, akkor az már + 28 pont, és emellett megpróbálhatsz lerakni egy másik nyelvet + 28 lenne de ugye csak nyelvvizsgágra 40 pont járhat.


Amugy szerény véleményem szerint tuti csökkenni fog a ponthatár mert senki sem akkora állat, h emeltezen jól, a közismeretik is jók legyenek, meg nyelvizsgázzon 2 nyelvből... szerintem jövőre ilyen kihagyások lesznek a pontszámokban, lesz egy csopi akinek magas ponszáma lesz, mert minden ment neki pl c- nyelvvizsga és lesz majd akiknek 20 ponttal kevesebb lesz mert csak még egy középfokúra "tellett" nekik, és lesznek azok akiknek csak 50 plusz pontjuk lesz... (állitom ha most kellene bármelyik kedves politikusnak megcsinálni ezt a sok dolgot, tuti nem vennék fel őket sehova)

2019. júl. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Utolsó : egyet értek veled, leszámítva, hogy egy harmadik emelt érettségi már túl sok szerintem.

De mindenki maga tudja mennyire affinitása van.

2019. júl. 30. 06:07
 25/31 anonim ***** válasza:
Igazából nekem is azért van csak nagy szám ám mert idén lecsúsztam 😂 de ha most lennék végzős tuti beleroppannék hogy még esélye sincs annak hogy megpróbáljam valóra váltani az álmom. Ennyi felé figyelni lehetetlen
2019. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
31%

Hát, ha azt meg lehet tenni, hogy ugyanabból a nyelvből emeltezel és nyelvvizsgázol külön, és mindkettőért pontot kapsz, akkor tényleg nincsenek a helyzet magaslatán.

Mivel orvosin eddig is kötelező volt a két emelt, én a helyükben ott nem nyúlnék hozzá a pontszámításhoz. Ennyi erővel eddig sem kellett volna megadniuk a 100 pluszpontot, sőt, akár semennyit sem az emeltekre, hiszen kötelezőek voltak...csak akkor 300-400 közt lett volna a ponthatár, ami mégiscsak presztízsveszteség akkor is, ha nehezebb összehozni, mint máshova a 400 felettit.

2019. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Akkor még az se biztos hogy 3 emelt után jár 100 pont???

Eü alapismeretekből, kemiából es bioszbol fogok emeltezni..

2019. júl. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Ha jár is 3 emeltért 100 pont, akkor is csak a felvételi tárgyakért (orvosin ez biosz, kémia, fizika, kivéve állatorvosin, ahol a fizikát sem fogadják el, nekik 3. emeltre esélyük sincs).
2019. júl. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kellett volna ezt már tavaly kitalálni és közzétenni. Csak én érzem nagyon gáznál, hogy 11. végén találgatja a nép, hogy most 3 emeltre kaphat-e 100 plusz pontot, meg hogy hogy van ez a nyelvvizsgákkal? Az oké, hogy a nyelvvizsgát meg a kötelező egy emeltet minden karon bejelentették, de ildomos lett volna a pontszámítást megadni, hogy már fakt elején lehessen úgy tervezni...
2019. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

#27 A Nemzeti Pedagógus Kar által közzétett pdf alapján (amiben gyakran feltett kérdésekre válaszolnak a 2020-as felvételivel kapcsolatban) emelt szintű érettségira maximum 50 többletpont adható


[link]


Ezen a linken megtalálható a pdf.

2019. júl. 31. 23:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!