Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » FOSZK képzés után hogyan...

FOSZK képzés után hogyan tovább? (Programtervező informatikus)

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben kezdtem el tanulni az ELTE-n programtervező informatikus felsőoktatási szakképzésen. Az első és a második félévet jól teljesítettem, minden tárgy sikerült. 4 körül volt a kreditindexem, a szakon az emberek 80%-a bukott valamiből.


Már csak az őszi félév van hátra, aztán tavasszal szakmai gyakorlat. A gyakorlati helyem már megvan, és feltételezem hogy a gyakorlat után továbbra is fogok tudni ott dolgozni fejlesztőként.


Viszont munka mellett még szeretnék felsőoktatásban tanulni, levelező képzésen.


Informatikai területen levelezős munkarendben állami ösztöndíjjal az egyetlen opció a BGE-PSZK gazdaságinformatika. Illetve tetszenek még a gazdasági szakok is (nemzetközi gazdálkodás, pénzügy és számvitel) - azokból több választási lehetőség van, de nem igazán kapcsolódna a jelenlegi tanulmányomhoz.


Ti mit tennétek a helyemben?



2019. júl. 27. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik a programozás, miért azt tanulod? Ha tetszik, miért nem azt fejleszted inkább?
2019. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Döntsd el mi érdekel először is, ne csak tanulni akarj valamit, hanem azt tanulni, ami őszintén érdekel. Levelezőn tanulni heti 35-45 óra munka mellett merőben más, mint nappalin lenni és csak a tanulásra koncentrálni. Levelezőn tanulni más kötelezettségek mellett csak szenvedéllyel lehetséges. Egyébként nem csak egyetemi keretek léteznek tanulásra.
2019. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt még hozzátenném, hogy a programozói végzettség eleve folyamatos önképzést, tanulást igényel, amit nem az egyetemek fognak neked biztosítani.
2019. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!