Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudom eldönteni hogy...

Med17kas kérdése:

Nem tudom eldönteni hogy melyik szakot válasszam Jog Orvosi és Pszichológia. Mindegyiknek meg van az előnye és hátránya. Ha bárki ezeket letudná írni vagy tudna ajánlani egy jó szakot (szeretem bioszt torit németet)?! 16/F

Figyelt kérdés

2019. júl. 29. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Villanyszerelőt most keresik.
2019. júl. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem próbáld meg az orvosit, mert ha azt elvégzed, akkor garantáltan lesz munkád.


A másik kettővel nem biztos.

2019. júl. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvosból most hiány van, így biztos elhelyezkedési lehetőség és pénzben is jól jársz vele. Joggal is lehet hasonló csak mivel abból nincs hiány, így nem olyan könnyű érvényesülni.
2019. júl. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha nincs az orvosi pályához hivatástudatod, akkor szenvedés lesz és értemetlen. Pszichológia is hasonló. Van még időd, ismerd ki magad, ne a profit legyen az első szempont, hallgass a szívedre!
2019. júl. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Az tény, hogy orvoshiány van, de azért az sem úgy megy, hogy valaki elvégzi, aztán oda megy és azt csinál, amit akar. Orvos stop is van most, szoval klinikai városokban (Pest, Szeged, Pécs, stb) nagyon kevés rezidenst vesznek fel. Kivéve persze ha van protekciód. És ahogy korábban is mondták, ha van bármi kételyed ezzel az egyetemmel kapcsolatban, nem fogod tudni megcsinálni. Folyamatosan kell tanulni, a vizsgák kegyetlenek, maga az egyetem is egy nagy szenvedés. Persze azért megéri annak, aki tényleg orvos akar lenni. De akiben van kétely, azok közül a legtöbben ott hagyják.
2019. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!