Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológus szeretnék lenni,...

Pszichológus szeretnék lenni, de mindenki riogat. Ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Ez érdekel, nagyon. Minden, ami kell hozzá, abban erős vagyok. De azt hallani csak, hogy az informatika a menő, de legalább valami pénzügy, vagy gazdasági vonal, semmi esetre se pszichológia, mert éhenhalós.


Ha tényleg jó lennék, akkor se tudnék megélni belőle? Vagy igen, csak sosem jól?


Legyek inkább közgazdász, ami kicsit se érdekel, csak a pénzért??



2019. júl. 29. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha jó vagy benne akkor nem éhenhalós. Ha tehetséges vagy és jól kiépíted az üzleted akkor nagyon jól fog menni a sorod. Ez csak rajtad múlik. Infóval is ehenhalhatsz ha nem tudod a dolgokat. Ellehet végezni az egyetemet infobol anélkül is hogy értenél hozzá, de nem mész vele semmire. Ugyanez igaz mindenre.
2019. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Két alapvető lehetőség van.


(1) Emberekkel fogsz foglalkozni, azaz például gyerekpszichológus leszek. Magánpraxisban hülyére keresed magad. Felnőttpszichológusként detto. Elmész trénernek, és 100 ezret számlázol naponta...


(2) Az üzleti életben próbálsz megélni. Termékfejlesztésen vagy akár HR-en keresed magad hülyére. Együtt dolgozom phd-s pszichológussal, aki HR-esként keres becslésem szerint nettó 5000 eurót havonta.


Nem a károgókra kell hallgatni. Ügyesnek, élelmesnek kell lenni. A siker sehol sem jön magától, dolgozni kell érte.

2019. júl. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent meg, ha tenylegesen ezt szeretned vsinani akkor kit erdeke hogy ehenhalos? :D Majd megoldod valahogy, tobbet er a penznel az, hogy szereted amit csinalsz. Engem sem erdekelt soha, jogy a grafikusi palyara azt mondjak hogy szenvedoa lesz. Ezt akartam, igy ugy voltam vele hogy valahogy csak lesz. Es ez grafikus, nem pedig pszichologia. :)
2019. júl. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért ha a tervben család és gyerekek szerepelnek, akkor nem mindegy a fizetés. Ha csak magamról lenne szó, nyilván nem dilemmáznék rajta.
2019. júl. 30. 10:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt ajánlom, hogy inkább azt válaszd, amelyiket szereted. Én annak idején programozónak tanultam, mert azt gondoltam, hogy szeretem. De mióta végeztem, akkor jöttem rá, hogy annyira mégsem élvezem, és nem vigasztal a tudat, hogy sokat lehet keresni vele.
2019. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az legyél, ami lenni akarsz! Nagyon nem mindegy, hogy mivel töltesz napi 8 órát 40+ éven át! Egyébként a magánpszichológus egy vagyont keres, gondolj bele: 10-15 ezer óránként. Ha csak napi 4 órát rendel, az is minimum havi 800. De cégeknél fejvadászként is.
2019. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!