Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PPKE jogi karának hallgatói:...

PPKE jogi karának hallgatói: mennyit kell tanulni a jogi szakon?

Figyelt kérdés
Átlagosan hány ezer oldalt kell megtanulni az egyes vizsgákra? Hány órát tanultok a vizsgaidőszakban, illetve a szorgalmi időszakban? Mennyire nehezek a vizsgák, s milyenek a professzorok? Számotokra melyik a leginkább bevált tanulási módszer? Köszönöm előre is a kedves válaszokat!

2019. júl. 31. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egy-egy vizsgára jellemzően 100-300 oldalt kell megtanulni, néha kicsit többet, illetve az oldalak között sok olyan info is lapul, amit senki nem kér számon. Egy félévben jellemzően öt-hat-hét vizsgája van a tanulónak, összesen ez olyan 1500 oldalt jelent. Léteznek a netes csoportokban terjedő, hallgatók által szerkesztett "kidolgozottak", amelyek minősége igen ingadozó, de idő hiányában jó választás lehet, különösen "töltelék" tárgyak esetében.


Szorgalmi időszakban a többség keveset tanul, azt is leginkább akkor, ha ZH van - ezek nehézsége, komolyan vettsége szintén változó, valamelyik oktató nagyon sokat vár el, valamelyik jóval kevesebbet, szinte csak alibiból írat ZH-t. Ha előbbiekhez veszed fel a tárgyakat, többet kell majd tanulnod szorgalmi időszakban. Ettől függetlenül senki nem akadályoz, hogy tanév közben is tanulj önszorgalomból, később hasznodra válik.


A vizsgák nehézsége, a professzorok szigora is rendkívül változatos, még a záróvizsga tantárgyak esetében is. Az mindenesetre általánosságban elmondható, hogy a nulla tudásra senkinél nincs meg az elégséges. Több tárgyból elérhető ún. "megajánlott jegy" szerzése, amivel kiváltható a vizsgázás.


Én személy szerint azt csináltam, hogy 2-3 tárgyból nagyon sokat tanultam szorgalmi időszakban, és olyan szintre juttattam magam, hogy a vizsgára már szinte csak átnéznem kellett az addig tanultakat. Ezáltal jelentősen csökkent a vizsgaidőszakbeli terhelés.

2019. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!