Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemi kar, szak...

Melyik egyetemi kar, szak számít jónak?

Figyelt kérdés
Jó alatt most azt értem amit az emberek nem fölöslegesnek, büfészaknak tartanak. Mik azok, amiket még ma is hasznosnak tartotok, nem "ítéltek" el? Előre is köszi!

2019. aug. 2. 23:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

8:

Te csak egy valamit hagysz figyelmen kívül, de azt teljesen

Ez itt nem az USA.

2019. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Bírom, hogy ilyen kivételes esetekkel dobálóznak páran...:D Biztos mindenkiből Steve Jobs lesz aki filozófiát tanult. Én ismerek olyat, aki egy szakközéppel megcsinálta a bizniszt és most kb havi nettó 2-3 milliót visz haza mégse mondanám azt a fiamnak, hogy ne menjen egyetemre tanulni, mert így is bele lehet nyúlni a tutiba. Te nem a valóságban élsz, szociológiával aztán jó kilátásai lehetnek az embernek....ismerősöm elvégezte aztán kapásból ment tovább jogra, mert rájött hogy semmit sem ér az egész. Gondolkozzunk már a magyar piaci viszonyok szerint és ne vágjuk át ilyen semmitérő szakokkal a kérdezőt. Szerintem jelenleg kb 10-15 olyan egyetemi szak van, amivel tényleg jó kilátásai vannak az embernek, a többivel szerencse is kell a kiemelkedő fizetéshez.
2019. aug. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
8%
10-es, mennyit keresnek jogászként? Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mennyire rossz a fizetésük.
2019. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy btk-s szakokat is említsen valaki.


Az angol nyelvtudás még mindig érték, szóval anglisztika.


Nem, értéktelen, zéró. Az összes nyelvszak közül képes voltál kiválasztani a legfeleslegesebbet.


Az angol nyelvtudás nem plusz, hanem minimum követelmény a normális munkák 99%-nál mindamellé, hogy meg van hozzá a mérnöki, IT, vagy akármilyen diplomád.

2019. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%
13# Egyik frissen kikerülve 130 ezerrel kezdett egy budapesti irodában, kb mindenhova küldték az országban, minden sz*r munkát rásóztak amihez a feletteseinek nem volt kedve. Ez folyamatos túlórát jelentett neki, mert mire visszaért vidékről este 6-7 volt, aztán reggel is volt hogy már 6 körül el kellett indulnia,hogy 8ra odaérjen. Most pár év tapasztalattal megközelítőleg 170-180 ezret kap nettóban ha jól tudom. Másikról nem tudom pontosan mennyit visz haza, de ő is mondta hogy nem kap jól... Van ismeretséged biztos jól tudsz keresni vele, de anélkül nagyon nehéz. Én azt hallottam, hogy a frissen kezdett jogászokat tényleg minden szar munkára beosszák. Tulajdonképpen velük csináltatják azt, amihez a "régi motorosoknak" nincs kedvük. Papíroznak, előkészítik a befutott ügyvédek ügyeit. 2-3 éve én azt hallottam, hogy jelenleg 12 ezer ügyvéd van az országban, ami elég kemény szám... Gondolom le leszek pontozva, mert ezt le mertem írni...dehát ez a topik erről szól :D
2019. aug. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%
Még annyi, hogy egy kasszás a Zara-ban 220 körül keres Budapesten és ő nem szívott végig 5 év egyetemet...:D Ráadásul még nehéz is a jog, rengeteg tanulást igényel. Én ha most állnék pályaválasztás előtt biztosan nem ebbe az irányba indulnék el.
2019. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, hogy leírtad!

Azért érdeklődtem csak, mert az én ismerőseim, mint jogászok kezdőként 200 nettó körül kaptak és ez azóta emelkedik nekik (szakvizsgával már nettó 400-450 megvan nekik), bár ők nem ilyen kis ügyvédi irodákba mentek, ahol ez van, amit írtál, hogy kb.nem érdemi munkát adnak nekik és így fejlődésre sincs igazán lehetőség, így sajnos a kezdő fizetés sem jó és emelkedni sem tud, mert nincs hova igazi szakmai tapasztalat híján :/. Ilyen ügyvédi irodákba nem szabad elmenni, csak ami nevesebb, különben karrierlehetőség nulla, én ezt hallottam.

2019. aug. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
22%

16:

Joggal ami tuti meló és nyugdíjas állás: bíró, ügyész, közjegyző és kb ennyi.

Ezek viszont kihalásos alapon mennek.

2019. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
28%

17:

Frissen végzett jogásznak kb 0 válogatási lehetősége van. Vagy elmegy ügyvédi irodába lótifutinak, vagy megy az állami szférába közalkalmazottnak.

2019. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
76%

#19


Ez nagyon irodától függ valószínűleg. Ha valaki jó képességű jogász akkor van választási lehetősége (az én ismerőseimet több nevesebb ügyvédi irodába is felvették volna, ahova jelentkeztek, lótifutis irodába nem is jelentkeztek). Egyik ismerősöm sem lótifutizik irodában, hanem érdemi feladatot végez, sokszor járnak rendezvényre, persze ők jól beszélnek nyelveket, jó eredménnyel végeztek az egyetemen, versenyeken voltak stb.

Szóval ez az egyéntől is függ nagyban, hogy ki mit hoz ki belőle, de ez minden szakmánál így van. Akiket én ismerek jogászokat, nagyon karrieristák, valószínűleg ez is benne van a dologban. Nekik eszükbe sincsen megpályázni államis pozíciókat, mint bíró vagy ügyész, de tényleg jól is keresnek.

Az állami szférán kívül meg nincs sehol biztos állás (sokszor ott sem), de ez megint minden szakmáról elmondható, a versenyszféra mindig rejt magában rizikót.

2019. aug. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!