Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemi kar, szak...

Melyik egyetemi kar, szak számít jónak?

Figyelt kérdés
Jó alatt most azt értem amit az emberek nem fölöslegesnek, büfészaknak tartanak. Mik azok, amiket még ma is hasznosnak tartotok, nem "ítéltek" el? Előre is köszi!

2019. aug. 2. 23:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet jó, amiből meg tudsz élni,mert hasznára van egy cégnél egy főnöknek, hogy te pl adott dologban jó vagy. PL ez lehet akár kommunikáció is, pl ügyfelekkel kapcsolattartáskor , meg műszaki dolgok, meg szerintem kb bármi. De ami felé húz a szíved; jó is vagy benne és érdekel is, szereted is; meg pl tudnál elhivatott lenni irányába, az már tök jó. Sanszos, hogy egy ilyen a te utad, tehát jó is vagy benne, és örömet is okoz; hobbiként, vagy hivatásként, de nem munkaként tudod felfogni, megélni, hanem pl ebben tudsz kiteljesedni.
2019. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

OE-KVK


Gyere ide hozzánk! ;)

2019. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

A büfészakot arra mondanám, amivel nehéz elhelyezkedni és nem fizet jól.


Én gépészmérnökként végeztem, már az utolsó évemben mérnökként dolgoztam egy multinál. Ne tudd meg mekkora munkaerőhiány van mérnökökből, hiába tűnik úgy mintha sokan mennének mérnöknek, kapkodnak az emberek után. Én a mérnöki végzettségemmel válogathattam az ajánlatok között, 20 perc autóúttal megtehető körben annyi ajánlatot kaptam hogy csak na, és nem pesti vagyok hanem "vidéki".


Ehhez képest a bölcsész ismerősömnek volt 1-2 opciója hogy hova tud menni a környéken, végül közalkalmazotti fizetésért dolgozik egy közeli helyen, rosszabb fizetésért mint a mellette sorakozó multiknál az operátorok...


Megértem azt az álláspontot hogy nem csak a pénz a fontos, hanem hogy szeresd amit csinálsz. De ilyen nevetséges fizetésből, ma, Magyarországon, nem lehet egy családot is fenntartani.

2019. aug. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!